SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Instrukcja bezpiecznego logowania w Alior Banku

Wiele osób ma poważne obawy co do bezpieczeństwa logowania w swoim banku. Czy obawy te są uzasadnione w przypadku Alior Banku? Logowanie do Alior Banku może być całkowicie bezpieczne, jeśli jest się ostrożnym. Poniżej przedstawiamy, jak zalogować się do Alior Banku i jakich środków ostrożności warto przestrzegać.

Alior Bank logowanie

Alior Bank - logowanie

W celu bezpiecznego logowania się do bankowości internetowej, w oknie przeglądarki należy wpisać następujący adres: https://login.aliorbank.pl Inną opcją jest wejście na stronę główną banku, a następnie naciśnięcie przycisku „Logowanie”. W wyszukiwarce po wpisaniu wyrażeń: Alior bank logowanie, powinno pojawić się przekierowanie do strony internetowej. Jednak najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres od początku do końca.

Po wejściu na stronę użytkownik ma do wyboru zalogowanie się do bankowości internetowej dla klientów indywidualnych – Alior Online, lub dla klientów biznesowych – BusinessPro.

Po wybraniu odpowiedniego konta trzeba wpisać swój identyfikator służący do logowania. Bank zawsze podaje login w umowie. Warto pamiętać, iż podczas logowania na stronie www do Alior Online, bank prosi o podanie niektórych znaków z hasła. Nigdy nie prosi on użytkownika o podanie całego hasła, o ile użytkownik nie zmieni tego w ustawieniach.

Alior Bank logowanie - o czym warto pamiętać?

W Alior Bank logowanie może być całkowicie bezpieczne. Jednak aby tak było, trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. W procesie logowania warto zwrócić uwagę na adres znajdujący się w oknie wyszukiwarki. Powinien się on kończyć skrótem – pl i zaczynać od przedrostka – https://. Ten ostatni skrót odnosi się do protokołu, który odpowiada przede wszystkim za bezpieczeństwo połączenia. Warto mieć na uwadze, że aby wybranie przycisku zaloguj było bezpieczne, przedrostek musi być identyczny z tym podanym powyżej. Brak choćby jednego znaku oznacza, że połączenie nie jest bezpieczne, ponieważ strona jest fałszywa.
Dodatkowo, przed adresem internetowym powinna znajdować się charakterystyczna, zamknięta kłódka. Jej obecność jest gwarancją, że sesja jest szyfrowana odpowiednim protokołem SSL. Rola tego protokołu jest bardzo istotna – pozwala on na bezpieczną komunikację w internecie. Po kliknięciu w kłódkę powinna pojawić się informacja o ważności certyfikatu. Informacja powinna dotyczyć tego, że certyfikat został wydany bądź zweryfikowany przez DigiCert dla bankowości internetowej Alior Bank SA.

Dwuetapowe uwierzytelnianie - login, hasło i kod

Obecnie każdy użytkownik, który naciśnie przycisk zaloguj na stronie Alior Banku, musi przejść przez dwuetapowe uwierzytelnianie. Po wpisaniu ustalonego w procesie rejestracji hasła, na telefon przychodzi wiadomość tekstowa z unikalnym kodem. Warto pamiętać, że kod zawsze składa się wyłącznie z samych małych liter i nie ma w nim żadnych cyfr. Kod ten posiada zawsze 6 znaków. Warto jednak wiedzieć, że jeśli urządzenie doda się do zaufanych, to wówczas przy kolejnych próbach logowania bank już nie będzie wymagał wpisywania wiadomości z smsa. W takiej sytuacji wystarczy tylko logowanie za pomocą identyfikatora oraz hasła.