SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Bank Credit Agricole - logowanie może być bezpieczne

Często słyszy się o atakach na konta bankowe, które niestety czasami okazują się udane. Jednak zachowując środki bezpieczeństwa, można uniknąć utraty pieniędzy z konta. Bardzo istotne dla bezpieczeństwa jest logowanie się w zabezpieczonym połączeniu internetowym oraz przez oficjalne konto cabank, które jest chronione przez bank.

Credit Agricole - logowanie

Credit Agricole - Zaloguj

Proces logowania w Credit Agricole jest bardzo prosty, a przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności, również bezpieczny. W przypadku Credit Acrigole logowanie przebiega w następujących krokach:

Otworzenie strony internetowej www. Aby mieć pewność, że weszło się na prawdziwą stronę banku, zarówno www, jak i cały adres, oraz końcówkę pl, należy wpisać samodzielnie

W górnym rogu strony znajduje się wytłuszczony napis Zaloguj, a pod nim pole, w którym należy wpisać login. Jest to identyfikator, który bank przekazuje użytkownikowi w umowie podpisywanej podczas zakładania konta.

W kolejnym kroku, po zatwierdzeniu loginu, pojawia się miejsce na wpisanie hasła. Zostało ono utworzone w procesie rejestracji.

Po wpisaniu hasła na telefon użytkownika przychodzi wiadomość tekstowa z kodem do systemu. Kod z smsa trzeba wpisać w wyznaczone do tego miejsce w panelu. Podwójne uwierzytelnianie jest obecnie obowiązkiem każdego użytkownika systemu bankowego.

SesjeElixirow.pl

Bezpieczny cabank - jak logować się bez obaw?

Credit Agricole – Logowanie do bankowości internetowej cabank powinno się odbywać w poczuciu pełnego bezpieczeństwa. Z tego powodu warto zadbać, aby podstawowy filar, czyli hasło, było trudne do odgadnięcia przez inne osoby. Użytkownik, zanim wybierze opcję zaloguj, musi wejść poprzez przeglądarkę internetową na główną stronę banku. Inną opcją jest bezpośrednie przejście do zakładki CA Bank logowania z poziomu wyszukiwarki. Po wpisaniu frazy: credit agricole logowanie, użytkownik z łatwością powinien poradzić sobie ze znalezieniem odnośnika do systemu bankowego. Nie należy natomiast wchodzić na stronę poprzez link z wiadomości mailowej lub sms. Dobre hasło małe i duże litery, a także cyfry oraz znaki specjalne, dzięki czemu nie jest możliwe odgadnięcia przez przypadek. Hasła nie warto nigdzie zapisywać, aby nikt nie miał do niego dostępu.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa - www, https:// i pl

Nadal nie masz pewności, czy wpisując login w Credit Agricole jesteś bezpieczny? Zatem skorzystaj również z poniższych rad dotyczących bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, iż w pasku przeglądarki musi być podany ten adres: https://ca24.credit-agricole.pl. Co ważne, przed nim musi się znajdować charakterystyczny symbol kłódki. Poprzez kliknięcie w kłódkę można łatwo sprawdzić, czy strona posiada aktualny certyfikat SSL. Jego brak oznacza, że strona nie jest bezpieczna. Żaden bank nie pozwoliłby się na takie niedopatrzenie, jak utrata ważności SSL, zatem brak aktualnego certyfikatu oznacza prawdopodobnie, że witryna jest fałszywa. Przed adresem witryny powinien się również znajdować ciąg liter i znaków: “htttps://”. Jeśli ciąg różni się od wskazanego choćby w najmniejszym szczególe, logowanie do banku nie jest bezpieczne. Warto również pamiętać o tym, co powinno znajdować się na końcu adresu internetowego www. Jest to skrót pl, który oznacza, że użytkownik loguje się na polską stronę. Wszystkie banki działające w Polsce legalnie posiadają strony kończące się skrótem pl.