SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Gdzie kupić Złoto?

Możliwości do zakupu złota jest kilka, najbezpieczniejszym jest kupno w Narodowym Banku Polskim, ale również w bankach, kantorach, lombardach, sklepach internetowych lub skup na serwisach aukcyjnych. Warto kupować złote i srebrne monety kolekcjonerskie- w tedy jak cena złota rośnie to monety również zyskują na wartości w wyższym tempie, ale trzeba być zaznajomionym w dziedzinie numizmatyki, ponieważ trudno takie monety sprzedać, znalezienie zainteresowanego kupca, nie jest proste.
Przy sprawdzaniu ile kosztuje gram złota należy przejrzeć kilka dostępnych stron internetowych zajmujący się sprzedażą lub udać się do jubilera.

Ile kosztuje gram złota?

Na cenę złota wpływa dużo czynników, dlatego trudno przewidzieć kiedy nastąpi wzrost, a kiedy spadek. Krótkotrwałym czynnikiem wzrostu jest pogorszenie się sytuacji na rynku po względem bezpieczeństwa, np. upadek banku, wojny, ludzie wtedy chcą zabezpieczyć swoje oszczędności, a przy większym popycie, notowania złota rosną. Jednak taki wzrost jest krótkotrwały i następuje po nim korekta. Istotnym czynnikiem na cenę za gram złota ma sytuacja w jakiej znajdują się banki, inflacja powstała w strategii gospodarczej różnych krajów ma duży wpływ w notowania złota. Są jeszcze kwestie wydobycia tego kruszcu z kopalni, gdzie koszt za uncję złota jest coraz wyższy i odkrycie złoża do eksploatacji jest coraz trudniejsze. Kursy walut, głównie dolar i euro, kiedy dolar osłabia się w stosunku do euro, cena za gram za złoto szybuje w górę, jednak bywają wyjątki, gdy zdarzy się np. bankructwo jednego z państw, jak to niedawno miało miejsce. Niespodziewane spadki lub wzrosty następują przy wydarzeniach rynkowych oraz przy zachowaniach inwestorów na giełdzie tzw. krótkoterminowych spekulantów.

Cena uncji złota jest bardzo często stawiany na równi z nieruchomościami, ponieważ podobnie jak one, niemal nigdy nie tanieje, wydaje się więc wręcz idealną inwestycją, szczególnie jeśli nie potrafimy zarządzać dużymi kwotami lub po prostu chcemy załatwić wszystko raz i skutecznie, a potem tylko liczyć zyski. Widać więc, że jeśli interesuje nas inwestowanie długoterminowe i wysoka emerytura za co najmniej kilka lat, to zainwestowanie będzie bardzo dobrą metodą na odłożenie pieniędzy na przyszłość. Jakkolwiek patrzeć, złoto jest więc bardzo interesującym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli dysponujemy pokaźnym kapitałem oraz znamy się na przechowywaniu takich aktywów. Z drugiej strony, nawet jeśli ma to być nasza pierwsza i jedyna inwestycja, również nie ma się czego bać. Reasumując, z pewnością można zarobić i to nawet bardzo dużo, trzeba jednak liczyć się z tym, że nie od razu będzie zysk, ale dopiero po dłuższym czasie, a poza tym spieniężenie jej także nie odbywa się natychmiastowo, a wymaga co najmniej kilku tygodni.

Od wieków w kręgu cywilizacji europejskiej złoto uznawane było za synonim bogactwa i wartości. Rzadkie, wieczne, praktycznie niezniszczalne – a przy tym podatne na formowanie i bardzo atrakcyjne wizualnie – było zarówno ozdobą, jak i inwestycją. Na złocie oparto systemy monetarne – było ono podstawowym miernikiem wartości. Na ogół utrzymywała się stała podaż złota – i niemal zawsze była zbyt niska w stosunku do potrzeb. Oznacza to, że złoto nieustannie drożało – stając się przez to doskonałą inwestycją. Rezygnacja z opierania waluty na złocie spowodowała zarówno spektakularny rozkwit sektora finansowego, jak i zaostrzenie uderzających w niego kryzysów. Ostatnie załamanie rynku oraz mający go złagodzić masowy dodruk pieniądza poważnie osłabiły główne światowe waluty – boleśnie uderzając tak w inwestorów, jak i w oszczędności. Automatycznie spowodowało to wzrost wartości złota – napędzany jeszcze przez zwiększenie zainteresowania taką formą inwestowania.

 

SesjeElixirow.pl