Na co zwrócić uwagę decydując się na pożyczkę online

Niewątpliwie Internet jest źródłem nieograniczonych szans i możliwości, jednak należy pamiętać, że sieć - to również zagrożenia i pułapki.

Jedną z nich może być pochopnie podjęta decyzja o zaciągnięciu kredytu online. W tym tekście podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na pożyczkę przez Internet, aby nie wpaść w szpony niekończącego się zadłużenia.

Dlaczego pożyczka przez Internet?


Z badań statystycznych wynika, że pożyczki przez Internet są coraz częściej wybieraną przez Polaków formą ratowania budżetu. Jest to o tyle atrakcyjna opcja reparacji własnych finansów, że pieniądze w kilka minut zostają przelane na nasze konto, a do zaciągnięcia pożyczki online niejednokrotnie wystarczy jedynie skan dowodu osobistego. Jednak o ile jest to bardzo wygodne rozwiązanie, o tyle również bywa ryzykowne. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyrażaniu zgody na kredyt online, aby nie okazało się, że przyjdzie nam spłacić nieporównywalnie wyższą kwotę, niż pożyczyliśmy.

Pożyczkodawca – sprawdź jego historię i opinie o nim


Decydując się na kredyt online lub pożyczkę przez Internet istotne jest, aby dokładnie sprawdzić i zweryfikować firmę czy instytucję, która takiego kredytu nam udzieli. Wystarczy poświęcić chwilę na przejrzenie forów internetowych i zapoznanie się z opiniami na temat pożyczkodawcy. Nie zajmie to dużo czasu, a może nam oszczędzić wielu nerwów spowodowanych komplikacjami wywołanymi wyborem niewiarygodnej firmy. Oprócz opinii ważny jest również czas istnienia i funkcjonowania jej na rynku. W Internecie roi się od różnorodnych rankingów, skuśmy się więc, aby zajrzeć do kilku z nich - szczególnie dotyczących najlepszych firm i instytucji pożyczkowych.

Niezależnie od tego czy zaciągamy kredyt online, czy też zgłaszamy się po niego w placówce banku, pożyczkodawca musi nam przedstawić umowę o udzielenie kredytu. Podstawową i najważniejszą zasadą jest, aby umowę przeczytać dokładnie i w całości. Co więcej, jeśli jakikolwiek zapis budzi nasze wątpliwości, nie obawiajmy się, by zadać pytanie przedstawicielowi banku czy firmy pożyczkowej. Nie zgadzajmy się bez zastanowienia na zbyt wysokie oprocentowanie i zawsze sprawdzajmy wysokość RRSO, aby uchronić się przed ukrytymi kosztami kredytu online.


Księgowanie przelewów

Przelewy

Elixir sesje w bankach są obsługiwane przez system ...

Więcej

Banki w Polsce

Najpopularniejsze Banki - PEKAO SA, PKO BP, mBank

Więcej

Banki

Banki - Alior, BZ WBK, ING, Millennium

Więcej