SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Godziny księgowania przelewów

Kalkulator

Elixir sesje w bankach są obsługiwane przez system Elixir przy wymianie komunikatów o przelewach bankowych. Cały system polega na przemieszczaniu się pieniędzy pomiędzy różnymi bankami, przelew krąży pomiędzy sesjami wychodzącymi, przychodzącymi oraz sesjami KIR banku NBP, które odbywają się w godzinach:
(poranna 9:30 – 11:00; popołudniowa 13:30 – 15:00; wieczorna 16:00 – 17:30).

Kiedy są księgowania przelewów i sesji bankowych

Przelewy Elixir między sesje bankowe wychodzące i przychodzące?

Przelewy bankowe wysłane w sesjach znajdą się na koncie od poniedziałku do piątku w 2016 roku, natomiast w soboty, niedziele i w święta sesje bankowe są zamknięte. W tabeli można wyliczyć godzinę księgowania przelewów biorąc pod uwagę zawartość całego systemu Elixir, sesje wychodzące z banku nadawcy, pierwsza sesja eliksir wychodząca po zleceniu przelewu odpowiada za księgowane i wysłanie pieniędzy. Przelew jest transferowany do banku NBP w sesje KIR, tam jest przetwarzany i przesyłany do docelowego banku w sesje przychodzące, wtedy rzeczywiście znajduje się na rachunku bankowym. Banki same wprowadzają własne godziny sesji Elixir przychodzące i wychodzące, do których muszą się stosować, przeważnie mają po trzy transze przychodzące i wychodzące, ale zdarzają się i ciągłe sesje, w których pieniądze są księgowanie przelewów co kilkadziesiąt minut i przez to nie można przewidzieć idealnej godziny w jakiej przelew wejdzie na rachunek. Przelew bankowy musi dojść najpóźniej do następnego dnia roboczego po jego przyjęciu, tak nakazuje dyrektywa unijna.

Na czym polega system ELIXIR:
Elixir działa na współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową, przesyła komunikaty elektroniczne pomiędzy bankami o wysokości przelewów bankowych w wymianie komunikatów o zleceniach płatniczych rozrachunku netto. W systemie są zlecane i księgowane przelewy wynikające ze zleceń indywidualnych klientów i firm. System Elixir zajmuje się transferowaniem przelewów między kontami różnych banków oraz rejestrują danych źródłowych z dokumentów przy nadawaniu i weryfikowaniu podpisów cyfrowych.

Przelicz kiedy dojdzie przelew?

Można również w kalkulatorze obliczyć czas w jakim przelew dojdzie na konto bankowe, jednak ze względu, że banki księgują przelewy w godzinach od/do to w niektórych przypadkach nie da się obliczyć dokładnego czasu dotarcia kasy, tylko godzinę przybliżoną.

O nas

SesjeElixirow.pl to portal udostępniający aktualne informacji o sesjach elixir oraz o bankach w Polsce.

Nowe wpisy: