SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

ING - logowanie szybkie i bezpieczne

Aby w ING logowanie przebiegło szybko i bezpiecznie, w oknie przeglądarki internetowej należy wpisać następujący adres: https://login.ingbank.pl. Można również wejść bezpośrednio na stronę główną banku https://www.ing.pl/ i tam znaleźć zakładkę „zaloguj”. Znajduje się ona w fioletowej ramce, w prawym górnym rogu. Jest jeszcze trzeci sposób na bezpieczne logowanie do konta. W każdej wyszukiwarce internetowej po wpisaniu odpowiedniego ciągu wyrazów, na przykład: ing bank śląski logowanie na konto bankowe, powinno pojawić się przekierowanie do strony. Po wejściu na wyżej wymienioną stronę internetową banku i po kliknięciu w zakładkę „zaloguj” pojawiają się 2 komunikaty: „moje ING” oraz „ING Business”. Pierwsza zakładka dedykowana jest klientom indywidualnym. Druga zakładka adresowana jest do firm, samorządów oraz korporacji.

ing logowanie

ING Bank Śląski logowanie, a rola identyfikatora

Wykonując w ING Banku Śląskim logowanie, po wybraniu jednej z wymienionych powyżej opcji, trzeba wpisać swój identyfikator. Jest to bardzo ważne, aby podać odpowiedni login. Warto go zapamiętać. Aby w ING logowanie było bezpieczne, nie powinno się nigdzie zapisywać identyfikatora. Zawsze istnieje wtedy ryzyko, że identyfikator wpadnie w niepowołane ręce. W banku ing logowanie rozpoczyna się od wpisania identyfikatora, składającego się z 3 liter imienia, 3 liter nazwiska oraz 4 cyfr. Po wpisaniu poprawnego identyfikatora użytkownika, bank przekierowuje na kolejną stronę, w której wpisujemy hasło. Warto pamiętać, że bank nie prosi nigdy o podanie całego hasła. Otóż na stronie internetowej trzeba wpisać wyłącznie 5 losowych znaków z hasła. Przy każdym logowaniu wpisuje się inne znaki z hasła. To bank decyduje o tym, którą z kolei liczbę lub cyfrę trzeba aktualnie podać, wskazując losowo odpowiednie pola do uzupełnienia. W ten sposób w ING Bank Śląski logowanie przebiega sprawnie, a jednocześnie bezpiecznie.

ING Bank – logowanie z uwierzytelnieniem dwuskładnikowym
Użytkownik bankowości internetowej, który naciśnie przycisk zaloguj się, musi dokonać dwuetapowego uwierzytelniania, jeżeli zdecydował się skorzystać z tej opcji. Jak to wygląda w praktyce? Przebiega to tak, że po wpisaniu identyfikatora oraz hasła, przychodzi wiadomość ,,KOD SMS” z unikalnym kodem, który trzeba wpisać we właściwym polu. Co istotne, kod przychodzi zawsze na numer telefonu, który został podany w banku. Niewątpliwie logowanie do konta w ING online staje się jeszcze bezpieczniejsze dzięki uwierzytelnieniu dwuskładnikowemu.

SesjeElixirow.pl

Logowanie w aplikacji ING

Z banku można korzystać na stronie internetowej oraz w aplikacji. Ing bank logowanie pozwala na łączenie się z kontem w aplikacji za pośrednictwem kodu PIN, odcisku palca, bądź dzięki funkcji „Face ID”. Po ściągnięciu aplikacji moje ING mobile weryfikujemy swoją tożsamość za pomocą jednego z wyżej wymienionych sposobów. Co ciekawe, bank oferuje także możliwość korzystania z niektórych funkcji bez logowania. Można w ten sposób sprawdzić stan konta, bądź też skorzystać z szybkiego przelewu między własnymi kontami. Wszystko to jest dostępne poprzez aplikację mobilną.