SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Jak wysłać pieniądze za granicę?

Jak wysłać pieniądze za granicę?

W chwili, gdy nasi bliscy potrzebują wsparcia finansowego mamy szeroki wachlarz możliwości. Przelewy międzynarodowe oraz przekazy Poczty Polskiej to jedne z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów wysłania pieniędzy za granicę.

Przed wysłaniem pieniędzy za granicę najlepiej skorzystać z kantoru walut, w którym wymienimy gotówkę na walutę obowiązującą w danym kraju.

Przekaz Poczty Polskiej

Wysłanie pieniędzy przekazem Poczty Polskiej to najbardziej tradycyjny sposób. Za pośrednictwem poczty możemy wysłać gotówkę do 33 krajów. Koszty związane z opłatą za przesyłkę zależą od wielkości wysyłanej kwoty. Dla przesyłek do 500 złotych opłata prowizyjna wnosi 13 złotych. W przypadku przesyłek od 500 złotych do 100 złotych, pobierana jest kwota 20 złotych. Przy przesyłkach o wartości powyżej 1000 złotych naliczana jest złotówka za każde następne 100 złotych. Przekaz polega na wypełnieniu w siedzibie poczty specjalnego blankietu, w którym zostanie wpisana kwota przekazu. Oczekiwanie na przesyłkę przekazaną za pośrednictwem Poczty Polskiej na terenie Europy wynosi od 5 do 13 dni. Dłużej trwają przesyłki za ocean.

Transgraniczne przelewy bankowe


Osoby, które posiadają otwarte konto bankowe mogą skorzystać z opcji wysłania pieniędzy za granicę przelewem międzynarodowym. Jedną z możliwości przelewu międzynarodowego jest przelew europejski – SEPA. W przypadku tego typu przelewu pieniądze mogą zostać wysłane do wszystkich krajów będących w strefie Euro oraz do Islandii, Norwegii i Szwajcarii. Waluta w jakiej rozliczany jest przelew to euro. Kwotę prowizji zobowiązane są pokryć obie strony – nadawca i odbiorca, a jej wysokość zależy od ustaleń obowiązujących w danym banku (zwykle wynosi od kilku do kilkunastu złotych). Zlecając przelew SEPA należy podać numer rachunku w standardzie IBAN i kod BIC banku, w jakim konto posiada odbiorca. Ośmio lub jedenastoznakowy kod BIC banku można znaleźć na jego stronie internetowej. Kod IBAN to międzynarodowy standard numerowania kont bankowych, składa się z liter oznaczających kod kraju i numeru banku. Pieniądze wysłane przelewem bankowym docierają do odbiorcy zwykle do sześciu dni roboczych.

O nas

SesjeElixirow.pl to portal udostępniający aktualne informacji o sesjach elixir oraz o bankach w Polsce.

Nowe wpisy: