SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Zdecyduj gdzie założyć konto firmowe

Założenie firmy wiąże się z równoznaczne z podejmowaniem kluczowych decyzji, zawarciem istotnych umów i co najważniejsze, założeniem konta firmowego wybranego z rankingu. Nie ma większego znaczenia czy potrzebujemy konta dla dużej firmy, małej lub jednoosobowej działalności gospodarczej. Banki oferują konta firmowe zawsze na takich samych zasadach i co najważniejsze jest ono wymagane przez inne jednostki takie jak: urzędy gminy, urząd skarbowy czy ZUS. Dostępne na rynku banki starając się pozyskać jak największą bazę klientów, nawzajem prześcigają się w pozyskiwaniu klientów biznesowych, ponieważ to głównie oni generują bardzo duży przepływ gotówki.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, czym więc się sugerować przy otwarciu konta, które oferowane konto firmowe jest dla nas najlepsze. Odpowiedź jest oczywista, najkorzystniejsze to konto darmowe, bez podstawowych opłat za przelewy, prowadzenie rachunku, kartę kredytową, płatniczą czy debetową. Dodatkowo z nisko oprocentowanym kredytem obrotowym, który możemy wykorzystać na zakup towaru czy usług. Jednak obecnie żaden bank nie posiada w swojej ofercie takiego konta firmowego, które byłoby w 100 procentach darmowe lub nie posiadało żadnych dodatkowych ukrytych opłat. Warto zastanowić się nad kontami internetowymi, są zdecydowanie tańsze od tradycyjnych kont, gdyż najczęściej nie pobierają one opłat za przeprowadzenie transakcji.

Do najpopularniejszych banków internetowych, które dominują na rynku należy mBank i Inteligo, które nie pobierają opłat za prowadzenie konta. W większości bankach pobierana jest podstawowa kwota za każdy jednorazowy przelew, koszt przelewów można jednak obniżyć otwierając konto osobiste. Aktualnie niemal wszystkie konta firmowe mają swobodny dostęp przez Internet, ale także również przez telefon. Jedynym utrudnieniem dla firm korzystających z banków internetowych jest bardzo niska liczebnych placówek, do których można bezpośrednio się udać. Tylko największe banki mają odziały w dużych miastach i tam możemy załatwić niezbędne formalności.

SesjeElixirow.pl

Usługi w rachunkach dla firmy

Będąc stałym klientem banku i mając założone konto przez dłuższy okres czas, możemy ubiegać się o przyznanie kredytu na inwestycje, lub kredytu obrotowego, który możemy na przykład wykorzystać na zakup urządzeń maszyn, materiałów, produktów lub usług. Do najczęściej poszukiwanych kont, należy konto z kredytem odnawialnym. Ogromnym atutem banku jest sprawna polityka kredytowa, w którym bez zbędnych formalności otrzymamy kredyt. Wiele kont firmowych ma w swoim standardzie ułatwienia dla programów, które umożliwiają szybkie księgowanie wpływających wpłat. Tego typu konta są najlepsze dla sklepu internetowego lub sprzedaży na allegro. Warto pamiętać także o bankomatach, ich liczba oraz dostępność jest dość ważna bardzo, ponieważ bardzo często musimy opłacić należna kwotę gotówką, wtedy bankomat jest nam niezbędny do wypłacenia środków.

Zdarza się, że banki dysponującymi kontami firmowymi dają możliwość przyjmowania przelewów w walucie obcej niż złotówka, euro czy dolar. Jest to bardzo korzystna pomoc, jeśli nasza firma posiada rozliczenia z zagranicą. Nie mamy wtedy problemu, aby od razu przewalutować otrzymanej kwoty. Taka dodatkowa usługę należy dokładnie przeanalizować pod kątem opłacalności, ponieważ w późniejszym czasie może się okazać, że najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie posiadanie zarówno konta walutowego jak i firmowego jednocześnie.

Zanim zdecydujemy się na otwarcie konta firmowego, powinniśmy dokładnie przeanalizować, z jakich usług banku będziemy korzystali najczęściej, jakie mamy oczekiwania wobec konta i co najważniejsze, w których bankach interesujące nas usługi będą najtańsze. Wybór konta firmowego głównie powinien zależeć od charakteru i preferencji prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Jeśli będziemy aktywnymi użytkownikami i będziemy przeprowadzali dużą ilość przelewów internetowych, to powinniśmy zdecydowanie powinniśmy wybrać konto, w którym przelewy są darmowe. Jeżeli natomiast otrzymujemy od klientów stale duże ilości gotówki, to powinniśmy szukać takiego konta firmowego, w którym wpłaty w oddziałach banku są najtańsze lub całkowicie darmowe.

Jeszcze parę lat temu większość kont bankowych była płatna i za każdą przeprowadzona transakcję trzeba było płacić nie małą kwotę. Obecnie banki próbując zdobyć jak największą liczbą klientów i partnerów biznesowych oferują darmowy rachunek firmowy. Przedsiębiorcy chętnie wybierają darmowe konta firmowe, a banki dzięki dużym ulokowanym środkom, mogą obracać funduszami i zarabiać.