SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Konto młodzieżowe od 13 roku życia

Nie trzeba ruszać się sprzed komputera, ponieważ można założyć konto młodzieżowe- internetowe dla młodzieży przez internet, wystarczy porównać w rankingu oferty i wypełnić formularz oraz kliknąć „zamów”.
Jeszcze parę lat temu, aż do niedawna konta bankowe dostępne były skierowane jedynie dla osób pełnoletnich, w ostatnim czasie banki wychodząc na przeciw potrzebom rynku i wymaganiom współczesnej młodzieży, oferują konta dostępne już od 13 roku życia.

Konto młodzieżowe

Na początku takowe konta budziły wiele kontrowersji ze względu na bardzo młody wiek potencjalnych posiadaczy konta. Osoby popierające rachunek młodzieżowy i zakładające tego rodzaju konta swoim dzieciom, argumentują swoją decyzję tym, że dzięki temu uczą swoje dzieci odpowiedzialności oraz dysponowania własnym kieszonkowym.
Z kolei rodzice negujący wczesne zakładanie rachunku uważa, że wiek 13 lat nie jest odpowiedni na wkraczanie w samodzielne finansowe życia. Swoje poglądy argumentują tym, że jest to bardzo wczesne odbieranie dzieciństwa połączone ze zbyt wczesnym i niepotrzebnym dojrzewaniem społecznym.
Trudno się w pełni zgodzić z którąś z stron, prawda leży gdzieś po środku, ponieważ w niektórych przypadkach konto młodzieżowe jest niezbędne, kiedy to młode osoby, zazwyczaj około 16 roku życia (może się zdarzyć, że już wcześniej) podejmują prace na pół lub cały etat. Pracodawca może wymagać posiadania konta bankowego, najczęściej we wskazanej przez siebie placówce.

Tak naprawdę konto młodzieżowe nie różni pod wieloma względami od konta posiadanego przez osobę pełnoletnią, pod warunkiem, że prowadzenie konta w wielu jest stosunkowo tańsze od kont bankowych osób pełnoletnich. Warto się zastanowić, dlaczego banki posiadają w swojej ofercie tak nieopłacalne dla nich usługi?

Młodzi ludzie nie posiadają dużych zasobów finansowych, przez co nie zapewniają wysokich zysków, jednak przyczyna i potwierdzenie działań banku jest tak naprawdę tylko jedna. Placówki bankowe liczą na to, że młodzi ludzie posiadający konto młodzieżowe w ich placówce, po ukończeniu osiemnastego roku życia będą nadal aktywnymi klientami. To pokazuje, jak banki są skłonne czekać nawet kilka lat na to, żeby zdobyć stałego klienta. Nie można jednak zaprzeczyć, że nie jest to strategia skuteczna, ponieważ zdecydowana większość młodych ludzi nadal pozostaje klientami w swoim pierwszym banku. Aby założyć konto w banku nie trzeba być pełnoletnim i mieć wyrobiony dowód osobisty. Wszystkim młodym osobom, którzy skończyli 13 lat, polskie prawo gwarantuje możliwość samodzielnego założenia konta.

SesjeElixirow.pl

Jak założyć konto dla młodych

Etapy zakładania konta nie są skomplikowane, aby założyć konto młodzieżowe, nie trzeba wiele formalności. W zupełności wystarczy parę chwil na wypełnienie wniosku, pisemna zgoda rodziców i konto jest aktywne. Wtedy można śmiało wkraczać w świat samodzielnych i dorosłych finansów. Niektóre banki przygotowują specjalną atrakcyjną ofertę dla młodych osób w wieku 13-18 lat. Inne warte uwagi oferty dla niepełnoletnich łączą się z ofertą dla studentów. Jedynym i niezbędnym warunkiem jest konieczność uzyskania zgody opiekuna na otwarcie tego rodzaju konta.

Dodatkowo konta najczęściej pozbawione są wszystkich dodatkowych usług, kart kredytowych z wysokimi limitami, wysokim oprocentowaniem. Na ogół większość kont młodzieżowych jest także znacznie tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne konta dla dorosłych, ponieważ nie posiada wielu dodatkowych usług i udogodnień obejmujące tradycyjne rachunki osobiste. Warto zastanowić się nad tym czy każdy nastolatek może swobodnie korzystać z konta młodzieżowego. W wieku 13-18 lat wiele młodych osób odczuwa silną potrzebę uniezależnienia się od rodziców, nie tylko finansowego. Objawiać się to może na wiele sposobów, jednak chęć posiadania własnego konta jest chyba jednym z najmniej nieodpowiedzialnych decyzji.

Konta bankowe młodzieżowe skierowane do młodzieży dają nastolatkom możliwość rozpoczęcia dorosłego życia w sferze finansowej oraz ekonomicznej. Oszczędzanie, zarządzanie własnymi rachunkami, finansowanie swoich zakupów, planowanie wydatków, to jedne z wielu zalet posiadania konta bankowego. Zdarza się, że założenie konta dla nastolatka jest niezbędne z czysto praktycznego punktu widzenia, kiedy to osoba niepełnoletnia rozpoczyna pracę. Nawet, jeśli nie ma takiej potrzeby, rodzice nie powinni swoim pociechom przed tym pierwszym samodzielnym krokiem.

Posiadanie własnego konta to doskonała lekcja, którą warto zacząć praktykować jak najwcześniej. Dzięki kontom bankowym dla młodzieży, młodzi ludzi uczą się oszczędzać i kontrolować swoje wydatki. Wypłacenie gotówki z karty nie jest trudne, ale nastolatki zdecydowanie szybciej pozbywają się oszczędności trzymanych w gotówce, dzięki czemu mogą zaoszczędzić na nieprzemyślanych zakupach.

Rachunek na pewno idealnie przyda się w czasie różnego rodzaju wyjazdów, wycieczek czy zakupów dokonywanych przez Internet, a nawet w trakcie wyjścia do kina. Dla młodych ludzi pieniądze elektroniczne są o wiele bardziej bezpieczniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gotówka. Zbieranie i gromadzenie pieniędzy na koncie pozwala młodzieży znacznie lepiej kontrolować wydatki i utrzymać odpowiednią równowagę między oszczędzaniem a wydawaniem funduszy.