W jakim banku założyć konto bankowe


W dzisiejszych czasach w jakimś stopniu wszyscy korzystamy z konta bankowego w 2017 roku, robimy przelewy, otrzymujemy wynagrodzenie z pracy, czy też płacimy kartą płatniczą. Najpopularniejsze jest konto osobiste przeznaczone dla indywidualnych klientów. Daje możliwość dokonywania operacji finansowych oraz jako lokum dla zebranych funduszy. Dzięki niemu jest możliwość dokonywania przelewów bezgotówkowego, robienie zakupów w e-sklepach nie wychodząc z domu, wpłacanie gotówki na rachunek, otrzymywanie wynagrodzenia z pracy zarobkowej, ustalenie zleceń stałych oraz poleceń zapłaty.
Od nas samych zależy, na który najlepszy rachunek się zdecydujemy, decyzja musi być przemyślana, ponieważ każdy bank oferuje inne warunki i promocje. Obecnie darmowe konto bankowe to podstawa w każdym banku, aczkolwiek mogą się z tym wiązać dodatkowe opłaty, dlatego dobrze jest czytać oferty banków.

Wybierając konto bankowe trzeba brać pod uwagę różne aspekty, nie dla każdej osoby nadaje się takie samo konto, niektórzy robią często przelewy inni używają konta w dostępie do rachunku inwestycyjnego. Istnieją różne rodzaje rachunków bankowych, jak konto oszczędnościowe, walutowe, lokata bankowa, czy rachunek bieżący. Niestety konto bankowe posiada również swoje podstawowe wady takie jak: brak lub bardzo niskie oprocentowanie, czyli jest to cena, jaką płacimy za nieograniczony dostęp do naszych środków pieniężnych. Opłaty, które pobierane za dokonywanie przelewów, za obsługę konta, za korzystanie z karty płatniczej oraz za ubezpieczenie karty. Skomplikowany dostęp, problem ten dotyczy głównie osób niezaznajomionych z nowoczesną technologią.

Wybór najlepszego i najkorzystniejszego konta bankowego to poważna decyzja, którą powinniśmy rozważnie przemyśleć oraz dodatkowo przeanalizować szczegółowo każdą ofertę banków funkcjonujących na rynku. Istotne jest, aby przy wyborze sugerować się własnymi i osobistymi preferencjami. Trzeba wziąć pod uwagę możliwość, że aktualna najlepsza oferta na rynku, nie jest najlepsza dla nas. Ile klientów tyle potrzeb, dlatego nie każdy będzie korzystał z niektórych udogodnień, jakie proponują banki. Dlatego przed dokonaniem wyboru, należy dobrze zastanowić się nad oczekiwaniami i czego tak naprawdę potrzebujemy.

Przy zakładaniu konta bankowego:


Trzeba zwrócić uwagę na ceny wszystkich usług z których będziemy korzystać, banki mają różne cenniki i pobierają opłaty za różne usługi:

Informacji przy wyborze rachunku: