SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Bezpieczne logowanie w Getin Banku

Bankowość internetowa wprowadza w nasze życie całkowicie nową jakość. Jeszcze nigdy sprawdzanie stanu konta nie było tak proste i szybkie jak dzisiaj. Niestety wykonywane bez zachowania środków ostrożności może być ono również niebezpieczne. Oto kilka prostych zasad dotyczących logowania się do bankowości internetowej Getin Bank. Dzięki nim ustrzeżesz się oszustów, w bezpieczny sposób sprawdzisz stan konta oraz wykonasz inne operacje na stronie www.

Getin Bank logowanie

Getin Bank - logowanie

W Getin Bank PL logowanie do bankowości internetowej zaczyna się od wejścia na stronę: https://secure.getinbank.pl/. Następnie należy przejść przez kilka prostych kroków:

W oknie logowania wpisujemy nasz login lub alias. W Getin Bank alias oznacza samodzielnie wymyśloną nazwę klienta, zdefiniowaną podczas rozpoczęcia korzystania z bankowości internetowej. Login natomiast to po prostu numer klienta nadany przez bank podczas rejestrowania się w Getin Bank. Niezależnie od wybranej opcji, wpisujemy odpowiednią treść w oknie logowania. Jest tam szary napis ,,WPISZ LOGIN LUB ALIAS’’.

Następnie klikamy zieloną strzałkę z napisem ,,DALEJ”.

W dalszej części, zanim ostatecznie wybierzemy opcję zaloguj, trzeba wpisać hasło ustalone podczas rejestrowania się w systemie bankowości internetowej Getin Bank. Pamiętaj jednak, że do zalogowania się konieczne są jedynie wybrane znaki, a nie całe hasło. W ten sposób bank próbuje nas zabezpieczyć przed przypadkowym podaniem pełnego hasła oszustom. Dla bankowości internetowej wystarczy zaś jedynie pewna liczba poprawnych znaków z całej puli hasła. Często jest to jedynie 4-6 znaków z całego hasła zawierającego 20 znaków. Jeżeli podczas logowania wymagane jest od Ciebie podanie całego hasła, oznacza to, że jesteś na fałszywej stronie. W takiej sytuacji nigdy nie podawaj hasła.

Po podaniu prawidłowego hasła następuje przekierowanie na stronę bankowości internetowej Getin Bank.

Logowanie na stronie www banku

Na sam koniec warto wspomnieć o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej. Dotyczy to zarówno Getin Banku, jak i wszystkich innych banków. Zwracajmy uwagę na telefony podszywające się pod pracowników banku lub firm inwestycyjnych. Przez telefon nigdy nie należy podawać ani loginu, ani hasła do naszego konta. Pracownik banku na pewno o to nie poprosi. To samo dotyczy oczywiście karty wydanej do konta i wszelkich dotyczących jej danych. Warto także sprawdzać status certyfikatu SSL na stronie logowania. Chodzi o to, aby strona po pierwsze posiadała przyznany certyfikat, a po drugie, aby był on aktualny. Certyfikat SSL przyznawany jest zweryfikowanym witrynom internetowym i można go sprawdzić na przykład poprzez ikonę zielonej kłódki na lewo od adresu www. Tę funkcję obsługują wszystkie aktualne przeglądarki internetowe. Nigdy nie klikajmy na linki z nieznanych stron internetowych oraz linki z maili, kierujące rzekomo na stronę banku. Te proste zasady uchronią nas przed oszustami czyhającymi na nas w internecie.