SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Bezpieczne logowanie do bankowości internetowej mBank

mbank logowanie

W dobie XXI wieku, coraz więcej osób korzysta z internetowej bankowości. Warto zatem poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi trzeba się kierować w procesie rejestracji oraz logowania. Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady bezpieczeństwa na przykładzie mBanku. Logowanie do tego banku opiera się na podobnych zasadach jak w przypadku innych banków.

www.mBank - logowanie

W Mbank logowanie jest szybkie i proste oraz opiera się na tych samych zasadach bezpieczeństwa, co w większości innych banków.

Użytkownik musi wejść na stronę główną swojego banku. Strona do bankowości internetowej znajduje się pod tym linkiem: https://www.mbank.pl/indywidualny/ Zakładkę z logowaniem można znaleźć również w wyszukiwarce, jeśli wpisze się frazę: www.mbank logowanie czy też mBank zaloguj.

W prawym, górnym rogu strony, znajduje się odnośnik ,,Zaloguj”.

Następnie użytkownik ma do wyboru konto dla klienta indywidualnego bądź firmowego: ,,Private Banking” lub ,,CompanyNet”.

Po wybraniu odpowiedniego odnośnika, trzeba wpisać 8-cyfrowy numer klienta. Mbank zaloguj pozwala również na dostanie się do swojej bankowości za pomocą nazwy własnej, która przypisywana jest do indywidualnego konta bankowego.

W kolejnym etapie trzeba wpisać hasło, które wcześniej zostało utworzone w procesie rejestracji.

Podobnie jak w innych bankach, również w mBank logowanie wymaga weryfikacji dwuetapowej. Dlatego po wpisaniu hasłą użytkownik otrzymuje sms na numer telefonu, który jest przypisany do systemu bankowego. W kolejnym kroku musi wpisać go w wyświetlonym polu, po czym zostanie zalogowany do swojego konta.

mBank - zaloguj się bezpiecznie

Aby chronić swoje środki, należy przestrzegać prostych zasad bezpieczeństwa. Hasło do konta powinno być trudne do rozszyfrowania dla osób trzecich. W tym celu stosuje się ciąg małych oraz dużych liter. W haśle muszą znaleźć się także znaki specjalne oraz liczby. Taka konfiguracja będzie trudna do odgadnięcia dla niepowołanych osób. W procesie rejestracji, system podpowiada czy dane hasło spełnia wymogi, czy jest ono trudne do odgadnięcia. W kwestii bezpieczeństwa warto również pamiętać o tym, aby nie informować nikogo o swoich danych do bankowości internetowej. Lepiej również nie zapisywać nigdzie tych informacji. Najbezpieczniej jest, jeśli login i hasło zostaną po prostu zapamiętane.

mBank logowanie - o czym jeszcze należy pamiętać

W celu bezpiecznego logowania do bankowości internetowej, trzeba wpisać w miejsce adresu przeglądarki, stronę banku. Najlepiej zrobić to samodzielnie, nie powinno się kopiować adresu, zwłaszcza z e-maili oraz portali społecznościowych. Obecnie do bankowości trzeba się logować za pomocą dwuetapowej weryfikacji. Po wpisaniu loginu oraz hasła, trzeba podać kod sms. Jeśli zawsze korzysta się z tego samego urządzenia, wówczas można dodać je do zaufanych i wtedy weryfikacja odbywa się z pominięciem wpisywania kodu z telefonu. Warto jednak pamiętać, że uwierzytelnianie dwuskładnikowe zwiększa bezpieczeństwo.