JPK_VAT czy potrzebny podpis elektroniczny?

podpis kwalifikowany Wrocław

W dobie Internetu coraz więcej spraw, nawet tych urzędowych, można załatwić bez konieczności opuszczania biura czy domu. Dostęp do elektronicznej poczty, konta bankowego czy przesyłanie ważnych dokumentacji można wykonać w każdym miejscu i czasie pod warunkiem, że korzystamy z urządzenia połączonego z Internetem. Przepisy wciąż są modernizowane by móc jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z nowoczesnych technologii, co przedkłada się na szybkość i łatwość w przesyłaniu informacji. Od nowego roku 2018 ponownie zmieniają się przepisy dotyczące obowiązku przekazywania fiskusowi danych jako jednolitego pliku kontrolnego. W związku z tym po zmianach obowiązek ten będzie dotyczył również mikroprzedsiębiorstw które będą musiały przekazywać skarbówce dane o sprzedaży i zakupach, które będą wynikały z ewidencji VAT.


Zamów podpis elektroniczny na NetVet.pl

Czym jest JPK_VAT?

Jest to nic innego jak zestaw informacji o transakcjach zawartych w danym okresie. O tym obowiązku mówi wprost art. 109 Ustawy o podatku od towarów i usług. Tenże rejestr jest wysyłany w formie elektronicznej przez przedsiębiorcę oczywiście z zastosowaniem właściwej struktury takiego dokumentu. Od nowego roku obowiązku ten będzie dotyczył również przedsiębiorców, którzy do tej pory korzystali z formy papierowej.

Konto ePUAP a podpis kwalifikowany

W związku z zaistnienie systemu elektrycznego ePUAP istnieje możliwość załatwiania spraw urzędowych za pomocą Internetu. Ta możliwość dostępna jest zarówno dla przedsiębiorców jak i obywateli. Jednak by można było załatwić takie sprawy bez konieczności udania się do urzędu niezbędne jest narzędzie służące do ich podpisywania w celu potwierdzenia tożsamości obywatela w systemie elektronicznym administracji.

Do wyboru są dwie możliwości.

Jedna z nich to profil zaufany ePUAP a druga podpis elektroniczny.

Gdzie można zamówić usługę taką jak podpis kwalifikowany?

Możliwość przesyłania dokumentów bez konieczności wcześniejszego potwierdzenia tożsamości poprzez pójście do Punktu Potwierdzeń wydaje się być znacznie bardziej komfortowa. Z tego właśnie powodu podpis elektroniczny może zostać zamówiony w każdym większym mieście takim jak przykładowo Łódź czy Wrocław. W związku ze zmianą przepisów od nowego roku, każdy mikroprzedsiębiorca powinien zainteresować się zleceniem tego typu usługi. W ten właśnie sposób będzie można w łatwy i komfortowy sposób przesyłać JPK_VAT, nawet przed przedsiębiorców którzy do tej pory korzystali z rozliczenia w formie papierowej.


Księgowanie przelewów

Przelewy

Elixir sesje w bankach są obsługiwane przez system ...

Więcej

Banki w Polsce

Najpopularniejsze Banki - PEKAO SA, PKO BP, mBank

Więcej

Banki

Banki - Alior, BZ WBK, ING, Millennium

Więcej