Szczecin - miasto pełne zalet

Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego, którego zresztą stanowi stolicę. Jego lokalizacja jest nad wyraz interesująca z racji ulokowania nad jeziorem Dąbie, rzeką Odrą, w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego i granicy z Niemcami. Miasto posiada naprawdę wiele zalet, które czynią z niego świetny punkt inwestycyjny. Co warto o nim wiedzieć?

Idealna lokalizacja


W Szczecinie można znaleźć wszystko, co jest potrzebne nawet najbardziej wymagającym osobom - idealne połączenie wód, lasów i zabytków, a do tego bliskość granicy. Miasto jest bowiem ulokowane nad jeziorem Dąbie - leżącym w Dolinie Dolnej Odry i znajdującym się w całości w granicach miasta - a do tego nad rzeką Odrą, dzięki której (poprzez Zalew Szczeciński) łączy się z Morzem Bałtyckim. Odra jest przy tym żeglowna, a w mieście znajduje się dobrze rozwinięty port morski, zatem widok statków i możliwość samodzielnego przedostania się do morza jest niezwykłą zaletą terenu. Przy tym miasto otaczają trzy wielkie kompleksy leśne - puszcza Wkrzańska, Bukowa oraz Goleniowska.

Zdążają do niego turyści z różnych stron - także i dlatego, że leży przy granicy polsko-niemieckiej. Jest zresztą co odwiedzać - w Szczecinie znajdziemy około 270 zabytków nieruchomych, a przy tym samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Taki cud łatwo jest promować w Polsce i Europie - władze zdecydowały, że promocja będzie się wiązała z jego określaniem jako "pływający ogród", co jest zresztą prawdą - zieleni miejskiej jest bowiem dużo, a wszystko miesza się z krajobrazem wodnym.

Studenci i turyści

Wielką zaletą miasta jest także lokalizacja drogowa - Szczecin jest bowiem węzłem transportowym na trasie transeuropejskiego korytarza transportowego północ-południe, który łączy południową Skandynawię, Czechy oraz Austrię z portami znajdującymi się przy Morzu Śródziemnym. Rozwinięty jest także transport kolejowy, lotniczy i rzecz jasna wodny. Do miasta przyjeżdżają licznie turyści z różnych stron, a także studenci - dzięki którym życie kulturalne jest bogate i ciągle się rozwija.

W tak wspaniałym mieście warto mieć lokal lub dom - który może służyć jako stałe mieszkanie, a także jako cel wakacyjnych podróży, który przez resztę roku sam na siebie pracuje, przynosząc zyski z wynajmu. W czasie wakacji można zresztą jeszcze lepiej zarobić, jako że wielu przyjeżdżających szuka dogodnego miejsca, w którym może się zatrzymać. Ważne jest tylko, aby wybrać dobre biuro nieruchomości, które posiada mnóstwo atrakcyjnych ofert i niewygórowane ceny - jak Extra Invest. Lokale w Szczecinie to z pewnością świetna inwestycja!


Księgowanie przelewów

Przelewy

Elixir sesje w bankach są obsługiwane przez system ...

Więcej

Banki w Polsce

Najpopularniejsze Banki - PEKAO SA, PKO BP, mBank

Więcej

Banki

Banki - Alior, BZ WBK, ING, Millennium

Więcej