SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Imiona dla kota

Imię dla kota
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Znajdź idealne imię dla kota – gdzie szukać inspiracji?

W Twoim domu właśnie pojawił się nowy mieszkaniec? Od teraz mieszka z Tobą kot, z czego niezwykle się cieszysz, jednak totalnie nie masz pomysłu jakie mu nadać imię? Podpowiadamy, jak znaleźć imię dla kota, z którego oboje będziecie zadowoleni.

Oryginalne imię dla kota – gdzie szukać inspiracji?

Chcesz wymyślić naprawdę oryginalne imię dla kota? Zainspiruj się jego wyglądem lub charakterem. Koty są bardzo różnorodne, często mają charakterystyczne plamy na ciele. Warto z tego skorzystać. Może Twój kot ma drobne plamy na pyszczku? W taki razie możesz go nazwać Piegusek. Jeśli plamy układają się w pasy, odpowiednim imieniem dla kota będzie Pasiak lub Zebra. Po prostu zastanów się, z czym kojarzą Ci się plamy na ciele Twojego kota. Z pewnością w ten sposób wymyślisz ciekawe imię.

Tak jak ludzie, również koty bardzo się różnią pod względem charakteru. Od charakterystycznych cech dosyć prosto wymyśla się śmieszne imiona dla kota. Jeśli kot rzadko miauczy, możesz go nazwać Ascetą, jeśli często skacze po meblach – Skoczkiem, a w przypadku, gdy większość czasu spędza na kanapie – Leniuszkiem.

Inspiracje z prawdziwego życia

Jeśli szukasz inspiracji dla śmiesznych imion dla kota, warto poszukać w prawdziwym życiu. Możesz na przykład nazwać swojego pupila imieniem lub pseudonimem jakiegoś celebryty. Jay-Z, Bieber, Di Caprio, a może Ibisz – wybór należy do Ciebie. Niewątpliwie ciekawym imieniem dla kota może być imię lub nazwisko jakiegoś filozofa czy artysty sprzed lat. Sokrates, Kant, Arystoteles, Chopin czy Mickiewicz – które imię będzie najlepiej pasowało do Twojego kotka?

Imię dla kota rodem z mitologii

Uważasz że Twój kot jest naprawdę boski? Nazwij go Zeus. Jeśli natomiast jest nie tylko boski, ale również piorunujący, lepszy będzie Posejdon. Idealne imię dla pięknej kotki to z pewnością Afrodyta, a kotka o ponadprzeciętnej mądrości powinna być może nosić imię Atena. Wojowniczy kot to ewidentnie Achilles, a odważny – Prometeusz. Możesz również poszukać imienia dla kota w mniej znanych mitologiach, książkach, bajkach, filmach, czy serialach.