SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Jak zarabiać w internecie?

jak zarabiać
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Ludzie w dzisiejszych czasach są bardzo wygodni. Wielu z nas chciałoby siedzieć w domu w ciepłych kapciach i zarabiać pieniądze – czy jest to możliwe? Oczywiście!, przecież jest wielu pracowników wirtualnych. Można więc wykonywać swoją pracę zdalnie, niezależnie od tego, gdzie mieści się nasze miejsce pracy. Można także częściowo pracować stacjonarnie, a część pracy brać do domu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku matek z małymi dziećmi, które mogą jednocześnie pracować i doglądać swoich dzieci w domu. Jak zatem zarabiać w internecie?

Co potrafisz robić?

Przede wszystkim zastanów się, co umiesz robić – w internecie można znaleźć różne zlecenia i dla wielu umiejętności jest zapotrzebowanie. Jeśli na przykład potrafisz zajmować się księgowością, zatrudnij się jako freelancer księgowy. Dobrze, jakbyś miał dyplom ukończenia studiów w tym kierunku, ale nie zawsze jest to konieczne. Z kolei jeśli potrafisz pisać artykuły, zatrudnij się do pisania tekstów na portalach internetowych. Możesz pisać profesjonalne artykuły do portali i do gazet, ale możesz też zatrudnić się do pisania tekstów pozycjonujących dla firm pozycjonujących strony internetowe. Jeśli z kolei jesteś pięknie rysującym grafikiem i znasz się na obsłudze programów graficznych, zatrudnij się na przykład w agencji reklamowej do tworzenia grafik albo możesz dodawać swoje grafiki w specjalnych portalach internetowych, a klienci będą Twoje dzieła kupować.

Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś w tym dobry. W internecie można tworzyć także różnego rodzaju analizy, interpretacji, na przykład socjologiczne, antropologiczne czy psychologiczne. Wiele zależy od tego, jaki masz zawód, jeśli jesteś lektorem języków obcych, możesz dokonywać tłumaczeń. Albo możesz także stworzyć ebooka i sprzedawać go w internecie. Możesz także sprzedawać produkty na allegro, najczęściej jednak sposobem zarabiania w internecie jest freelancerka. Można również oczywiście założyć bloga albo profil na facebooku i zarabiać na reklamach.

Co dalej?

A co, jeśli już zdecydowałeś, na czym chcesz zarabiać w internecie? Teraz przyszedł czas, aby nawiązać kontakt ze swoim pracodawcą – jak to zrobić? Są różne portale dla freelancerów w internecie – na portalach tych można odpowiedzieć na ogłoszenie danego zlecenia. Można także założyć swoje własne ogłoszenie i czekać aż ktoś odpowie. Można też spróbować samemu dotrzeć do swojego pracodawcy.

Jak to zrobić?

Wystarczy wpisać w Google hasło takie jak „tłumaczenia, agencja” i wyświetlą się adresy agencji, które dokonują tłumaczeń. Wówczas wchodzisz na stronę danej firmy i wysyłasz do nich swoje zgłoszenie. Często jest specjalna zakładka dla osób aplikujących do danej firmy. Można tak wysłać także swoje CV i list motywacyjny. To już tylko krok od zatrudnienia się w danej firmie. Możesz również działaś na własną rękę i założyć bloga. Wówczas pierwszym krokiem jest wykupienie adresu internetowego, na którym postawić bloga, czyli wykupienie domeny. Trzeba także zaopatrzyć się w hosting.