SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Ceny na Węgrzech - kurs forinta

kursy

Węgry są krajem chętnie odwiedzanym przez Polaków. Przed wyjazdem do tego kraju, warto dowiedzieć się, jaka obowiązuje tam waluta i jakie są ceny na Węgrzech. Wyjaśniamy też to, jaki jest kurs forinta, jak wymienić złotówki na forinty i forinty na złotówki, oraz wiele innych kwestii. Kwestia przeliczenia waluty odbywa się w specjalnych aplikacjach do tego przeznaczonych. Na rynku walutowym działają inwestorzy, którzy zajmują się tzw. spekulacją, analizowaniem zmian cenowych na rynku, aby zyskać na ich kupnie i sprzedaży jak najwięcej. 

kurs forinta

Jakie są ceny na Węgrzech?

Węgierską jednostką monetarną jest forint (HUF). Można łatwo przeliczyć poprzez kalkulator walut. Przelicznik forint wskazuje, że 100 HUF daje około 1,37 zł, choć oczywiście kurs forinta jest zmienny. Natomiast jeśli przeliczymy forinty na złotówki przy kwocie 1000 HUF wyjdzie nam 14 zł. Poniżej znajdują się ceny podstawowych produktów spożywczych, podane w forintach.:

– 1 chleb – 230 HUF,
– 1,5 l wody mineralnej – 100 HUF,
– 1 kg cukru – 215 HUF,
– 400 g ryżu – 230 HUF,
– 150 ml jogurtu – 120 HUF,
– 1 l mleka – 250 HUF,
– 1 kg ogórków – 350 HUF,
– 250 g sera w plastrach – od 200 do 600 HUF.

Pobyt na Węgrzech – ile warto zabrać ze sobą forintów?

Na prowincji podane powyżej ceny mogą być niższe o ok. 5 – 10%. W stolicy forinty przelicznik walut wskazuje, że ceny mogą być wyższe nawet o 15%. Obecny kurs forinta wskazuje, że na 3-dniowy pobyt powinno się zabrać co najmniej około 40 tys. forintów. Jeśli przeliczymy te forinty na złotówki, okaże się, że mamy do dyspozycji ok. 500 zł. Analogicznie na tygodniowy wypad na Węgry warto zabrać około 90 tys. forintów. Ceny na Węgrzech uznawane są jako przystępne. Huf waluta jest dla Polaków dużo korzystniejsza niż na przykład euro. Przed wyjazdem warto znaleźć odpowiedni kantor forint, gdzie będzie można zamienić polskie pieniądze. Natomiast wymiana euro na forinty wskazuje, że 1 euro wynosi 361 HUF.

Ceny transportu i ciekawostki na temat forint

forint węgierski - kalkulator

Na Węgrzech osoba, która chce udać się z Budapesztu do Eger zapłaci około 36 zł, co przekłada się na 2725 forintów.. Długość tej trasy wynosi 140 kilometrów. Licznik walut wskazuje również, że osoba która chce ze stolicy przedostać się do słynnego Debreczyna zapłaci za trasę mniej więcej 4305 HUF. Długość takiej trasy wynosi równo 221 km. W ramach ciekawostki warto zauważyć, że na Węgrzech waluta forint została wprowadzona w 1947 roku. Ceny transportu są wyższe w tym kraju niż w Polsce o około 1/3 ceny.

Przyciągające zdjęcia super  nowoczesnych technologii na czasie. Fotografia przemysłowa i indukcyjna w Polsce dla firm. Przedsiębiorstwa dbające o wizualne i estetyczne plusy muszą dążyć do profesjonalizmu. Fotografia industrialna dla Twojej firmy i fotografia dla przemysłu jest skutecznym zbudowaniem zaufania dla twoich klientów.