SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Najpopularniejsze Banki w Polsce

Najpopularniejsze Banki
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Bank Polska Kasa Opieki PEKAO SA

Jeden z największych banków w Polsce działający pod kontrolą włoskiej grupy UniCredit, z główną siedzibą w Warszawie. Bank powstał w 1929 roku z głównym celem ułatwienia operacji finansowych Polaków na całym świecie. W 1968 ministerstwo finansów pozwoliło na zakładanie w Pekao SA rachunków “dewizowych” dla osób fizycznych pracujących za granicą. Bank z roku na rok się bardziej rozwijał i wprowadzał nowe usługi, np. konta walutowe, rachunek dla cudzoziemców, aż pod koniec lat 80. łączna wartość rachunków dewizowych przekroczyła 3,3 mld. Pekao wprowadzał sprzedawanie dewizowe towarów krajowych w sieci sprzedaży, dla indywidualnych klientów pod nazwą Pewex. Po rozpoczęciu działalności komercyjnej przez bank, w 1991 powołał jedno z pierwszych biur maklerskich obracających akcjami na GPW. Bank inwestycyjny oferuje usługi takie jak robienie wpłat i przelewów, kart bankomatowych i kredytowych, oraz bankowość internetową.

Powszechna Kasa Oszczędności PKO BP

 

Bank PKO BP powstał w 1919 roku, od tamtej pory jest jednym z najlepszych banków w Polsce. Bank cały czas umacnia pozycję lidera w sektorze bankowości, od pewnego czasu jest ceniony w Europie pod względem posiadania aktywów i kapitałów oraz pod względem efektywności operacyjnej. Objął większość rynku w naszym kraju, liczy ponad 1,2 tyś. placówek i 2,3 tyś. bankomatów na terenie Polski. PKO BP jest kontrolowany przez Skarb Państwa, który posiada w nim 33,49% udziałów. Akcje banku posiadają również inwestorzy indywidualni, ING Otwarty Fundusz Emerytalny posiada 5,06% akcji, a pozostali akcjonariusze – 51,19%


mBank

 

Największy wirtualny bank w Polsce zajmujący się bankowością elektroniczną i detaliczną. Jest częścią BRE Banku powstałej w 2000 roku w Łodzi. Z mBank korzysta 2,8 mln klientów w różnej formie związanej z technologią innowacyjną, za pośrednictwem jednego z kanałów dostępu internetu, telefonu, urządzeń mobilnych. Bank oferuje wygodne korzystanie z wielu metod związanych z rykiem finansowym, przeróżne pakiety dla każdego, konto osobiste (najpopularniejsze eKONTO), oszczędnościowe, czy też konto walutowe. mBank zajmuje się zarówno udzielaniem kredytów, dawanie możliwości oszczędzania na Lokatach, jak i zarabiania na inwestycjach. Jedną z możliwości jest oferta ubezpieczenia domu, kredytu, czy też polisy na życie.