SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

PKO BP – logowanie

PKO BP – logowanie do konta może być bezpieczne

Jeśli nie chcesz stracić przechowywanych na koncie pieniędzy, powinieneś cały czas dbać o bezpieczeństwo danych do bankowości internetowej. To działanie niezbędne, aby w PKO BP logowanie było bezpieczne. Niestety, nie jest to działanie wystarczające. Bank pko24 nie mylić z bankiem  www.pekao24 zabezpiecza konta klientów, przez co w zasadzie jedyny sposób, aby się do nich dostać, to kradzież danych użytkowników podczas procesu logowania. Dlatego bądź ostrożny, gdy wpisujesz login, hasło i ewentualne inne wymagane ciągi liter, haseł i znaków specjalnych. Co oznacza zachowanie bezpieczeństwa? O tym piszemy poniżej.

PKO BP – logowanie

Jeśli chcesz zalogować się do swojego konta bankowego dla klientów indywidualnych w PKO BP, postępuj według poniższej instrukcji do logowanie się na pko24:

Wejdź na stronę PKOBP PL 

Następnie u góry strony najedź na napis “Zaloguj się” i kliknij w niego, jeśli chcesz zalogować się do konta prywatnego. Jeśli posiadasz konto firmowe, najedź na strzałkę i wybierz opcję logowania do tego właśnie konta. Możesz przeskoczyć krok nr 2, jeśli od razu wejdziesz na stronę ipko pl

Teraz w wyznaczonym do tego polu wpisz swój login, który przekazał Ci bank, gdy zakładałeś konto.

Kolejny krok to wpisanie hasła – ono również zostało Ci przekazane przez bank. Niemniej jednak istnieje możliwość zmiany hasła przez użytkownika, co jest zalecane ze względów bezpieczeństwa.

Warto zwrócić uwagę, że w banku PKO BP logowanie nie wymaga uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Podstawowe zabezpieczenia są zatem dosyć słabe, ponieważ w zasadzie wystarczy wpisać login i hasło, aby dostać się do swojego konta. Użytkownik może jednak samodzielnie włączyć opcję uwierzytelnienia dwuskładnikowego. W takim wypadku zanim zobaczy panel swojego konta, będzie musiał wpisać w wyznaczonym do tego polu kod sms otrzymany z banku.

Kontrola poprawności adresu internetowego – https://, pl i certyfikat SSL

Aby mieć pewność w kwestii poprawności adresu internetowego, powinieneś sprawdzić kilka jego elementów. Przede wszystkim zobacz, czy adres kończy się skrótem pl. Strony banków działających w Polsce mają takie właśnie domeny. Ponadto adres internetowy banku powinien się zaczynać od ciągu znaków: https://. Musi on być dokładnie taki, a choćby najmniejsza różnica oznacza, że jesteś na fałszywej stronie.

Kolejna kwestia to certyfikat bezpieczeństwa SSL. Posiada go każda strona bankowa. Co więcej, w przypadku witryn banków zawsze jest on aktualny. Dlatego też, zanim klikniesz zaloguj, sprawdź, czy po lewej stronie przed adresem internetowym znajduje się symbol kłódki. Jeśli go nie ma, jak najszybciej opuść stronę. Natomiast jeśli jest obecny, kliknij w niego. Powinieneś wtedy zobaczyć informację, czy certyfikat jest aktualny.

Nie przekazuj i nie zapisuj loginu ani hasła

Złodzieje będą mieli utrudnione zadanie skradzenia loginu i hasła, jeśli ich nigdzie nie zapiszesz. Pod żadnym pozorem nie powinieneś ich również nikomu przekazywać. Pamiętaj też, że pracownik banku nigdy nie poprosi Cię o podanie hasła do bankowości internetowej. Zatem jeśli ktoś poprosi Cię o to telefonicznie lub mailowo, będzie to dla Ciebie dowód, ze masz do czynienia z oszustem.