SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Poznaj trendy turystyczne

Poznaj trendy turystyczne
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Pierwszy kwartał roku dobiega końca. Coraz częściej zaczynamy myśleć o tegorocznych wakacjach. Przeglądamy i porównujemy oferty myśląc o tym, gdzie czulibyśmy się najlepiej. Masz problem z podjęciem decyzji? A może wolisz wybierać miejsca sprawdzone przez innych? Zobacz, które kierunki najchętniej wybiorą w tym roku Polacy!

Choć do wakacji jeszcze moment, wielu Polaków ma już urlop za sobą. Polacy coraz chętniej korzystają z zimowych ofert last minute i wyjeżdżają do ciepłych miejsc, aby choć na chwilę uciec przed mrozami. Powodów takiej decyzji jest wiele. Niektórzy z nas mają do odebrania zaległy urlop za poprzedni rok, a więc tak czy siak nie muszą iść przez kilka dni do pracy. Szukają więc sposobu jak efektywnie wykorzystać ten czas, gdy pogoda za oknem nie sprzyja spacerom, ani aktywności na świeżym powietrzu. Oferty last minute, które pojawiają się w zimie są na tyle interesujące, że często kuszą nas również pożyczki online takie jak pożyczki, które pomogą sfinansować wymarzony wyjazd. Podczas gdy oferty wyjazdów letnich to koszt od tysiąca złotych w górę, oferty zimowe rozpoczynają się od kilkuset złotych. Nic więc dziwnego, że korzystamy z nich tak chętnie! Kto nie chciałby zwiedzać pięknych, ciepłych miejsc o połowę taniej niż latem! Nie wspominając już o skutecznej ucieczce przed polską zimą.

Ulubionymi zimowymi kierunkami Polaków w 2018 roku były Turcja i Egipt, a tuż za nimi Hiszpania i Malta. Turcja oraz Egipt to kierunki, które polscy turyści wybierają praktycznie każdego roku. Zimą sięgamy po nie wyjątkowo chętnie, gdyż ceny pobytu w eleganckim kurorcie są znacznie niższe, niż latem. Polacy biorą pod uwagę słoneczną pogodę, standard pobytu oraz przystępną cenę. Kiedy znajdą ofertę, która jest według nich korzystna, nie boją się sięgać nawet po pożyczki online, aby wykorzystać okazję. Przykładowo: wśród wycieczek Last Minute można było w tym roku znaleźć oferty za ok. 850zł, co pokrywało nie tylko pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu, ale także przelot!

Sprawdźmy jednak jak wyglądają plany Polaków na wakacje. Na podstawie wycieczek zarezerwowanych do marca można wnioskować, że również i latem Turcja i Egipt cieszyć się będą niesłabnącym zainteresowaniem. Polacy często wybierali również Grecję, gdzie decydują się na wakacje na Krecie lub wyspie Kos. Jeszcze dwa lata temu Grecja była obszarem problematycznym ze względu na dużą liczbę napływających uchodźców. Sytuacja ta nie sprzyjała spokojnemu wypoczynkowi, co bezpośrednio przełożyło się na zaprzestanie postrzegania greckich wysp jako dobre miejsce na spędzenie urlopu. W chwili obecnej kwestia ta jest już ustabilizowana i po dwuletniej przerwie Polacy wracają na południe Grecji, która przed 2016 przodowała w rankingach turystycznych destynacji.

Oprócz Egiptu i Grecji, 2018 rok będzie również rokiem wyjazdów do Bułgarii, która zamyka TOP 3 do tej pory rezerwowanych kierunków. Co ciekawe, tuż za tymi trzema krajami plasują się Tunezja i… Albania! Szczególnie ten ostatni kierunek może okazać się zaskakujący.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś gdzie chcesz spędzić tegoroczne wakacje, być może niniejszy artykuł będzie dla ciebie pomocny. Warto przyjrzeć się ulubionym kierunkom Polaków bliżej. Jeżeli nie byłeś jeszcze w którymś z wymienionych miejsc, być może odwiedzisz je właśnie w tym roku!