SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Raiffeisen – logowanie proste i bezpieczne

Raiffeisen Polbank Polska został połączony z BNP Paribas Bank, do połączonego banku można się zalogować na konto online. Korzystanie z bankowości internetowej niewątpliwie jest olbrzymim udogodnieniem. Jednak rodzi też pewne niebezpieczeństwa. Odrobina nieostrożności może wystarczyć, aby ktoś niepowołany zdobył dostęp do naszego konta bankowego. Ze względów bezpieczeństwa warto dokładnie poznać cały proces logowania i zasady systemu R-NET, przygotowanego przez Raiffeisen Bank International AG PL.

raiffeisen logowanie

Bank Raiffeisen Polbank – logowanie

Raiffeisen Polbank i BNP Paribas Bank mają stworzony system do logowania. System bankowy R-NET jest dostępny na stronie internetowej rbinternational bankowosc-internetowa/. Możemy na niego wchodzić przez całą dobę online, 7 dni w tygodniu.

Po wejściu na stronę ukazuje się nam pole, w którym należy wpisać login. Standardowo jest to po prostu numer PESEL, o czym zresztą użytkownik jest informowany poprzez napis widniejący nad polem przeznaczonym do wpisania tegoż numeru. W przypadku nieposiadania przez użytkownika takiego numeru bank Raiffeisen wysyła indywidualny login na numer telefonu lub po prostu ustala go podczas zakładania konta.

W kolejnym kroku należy wpisać hasło ustalone podczas zakładania konta lub też zmienione w bankowości internetowej.

Po wpisaniu prawidłowego numeru PESEL i hasła na telefon przychodzi sms z jednorazowym kodem do logowania. Zaloguj się do systemu R-NET tym kodem, a w razie nieotrzymania go sprawdź jeszcze raz wpisany login i hasło. Jeżeli jest poprawny, możesz wybrać opcję ,,Wyślij SMS ponownie”

Procedura logowania się do bankowości internetowej www Raiffeisen Bank przebiega zawsze w podany powyżej sposób, niezależnie od tego czy jest to nasze pierwsze czy też kolejne logowanie. Pamiętajmy, że SMS zawsze przychodzi z numeru nazwanego automatycznie jako RAIFFEISEN.

Zaloguj się do BNP Paribas z zachowaniem bezpieczeństwa

Poprzez nieostrożność łatwo utracić dostęp do konta, a takżę środki, któe się na nim znajdują. Najczęściej dzieje się to poprzez przejęcie przez złodziei danych do konta. Ataki mające na celu kradzież danych najczęściej przeprowadzane są podczas logowania użytkownika do konta bankowego. Wtedy złodziejom najłatwiej ukraść login i hasło. Należy zatem być bardzo ostrożnym. Warto pamiętać o ogólnych zasadach bezpieczeństwa W Raiffeisen logowanie wymaga przestrzegania podobnych zasad bezpieczeństwa jak ma to miejsce w przypadku innych banków.

Logowanie należy przeprowadzać wchodząc na stronę banku bezpośrednio. Prawidłowy adres, który należy wpisać prezentuje się następująco: rbinternational bankowosc-internetowa/. Nigdy nie loguj się poprzez linki z innych stron internetowych czy z otrzymanych e-maili. Mogą one przekierować Cię na niebezpieczne witryny zewnętrzne i ukraść Twój login i hasło. Przed wybraniem przycisku zaloguj, warto się upewnić, że strona posiada certyfikat SSL. Informację na temat SSL możemy sprawdzić w każdej aktualnej przeglądarce internetowej. Jest to najczęściej ikona zielonej kłódki na lewo od adresu internetowego www. Po kliknięciu na ikonę kłódki możemy sprawdzić firmę certyfikującą bank Raiffeisen. Przestrzeganie tych zasad ustrzeże nas przed oszustami.