SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Bankowość elektroniczna w Polskich bankach

Bankowość elektroniczna
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Bankowość elektroniczna jest oferowana przez większość banków w Polsce już od kilkunastu lat, dzięki niej możemy sprawdzić saldo i historię rachunku bankowego, zrobić polecenie przelewu, czy też założyć lokatę terminową. Obsługiwana jest za pomocą urządzeń elektronicznych, takich jak komputer, bankomat, terminal POS, telefon komórkowy. Główną zaletą systemu bankowości jest niska cena i łatwość prowadzanie operacji na koncie przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na świecie.

Nazwy systemów internetowych:

BankSystem
Alior BankAlior Internet Banking
Bank BPHSez@m
Bank MillenniumMillenet
Bank PocztowyPocztowy24
BGŻe-Integrum
BOŚBOŚBank24
BPSBPS 25
BZ WBKBZWBK24
CITI HandlowyCitibank Online
Credit AgricoleCA24
Dominet BankeDominet
EurobankEurobank Online
Fortis BankPl@net
ING BankING BankOnLine
Kredyt BankKB24
Lukas BankLukas e-bank
mBankmBank
MultibankMultibank
Nordea BankSolo
PA-CO-BANKCUI
Pekao SAPekao24
PKO BPiPKO
RaiffeisenRaiffeisen on-line

Najpopularniejsze formy bankowości:

Bankowość internetowa– jak sama nazwa wskazuje do pełnej kontroli nad naszymi środkami na koncie potrzebujemy dostępu do internetu, banki oferują nam pełną gamę opcji za pomocą wirtualnej obsługi klienta.

Bankowość telefoniczna– pozwala klientowi na dostęp do usług za pomocą urządzeń przenośnych, głównie na telefonach komórkowych po przez kontakt z operatorem lub automatyczny serwis telefoniczny IVR. System bankowości mobilnej udostępnia nam także dokonywanie przelewów lub informacji na temat salda rachunku na koncie za pomocą SMS lub technologi WAP.

Karty bankowe– udostępniają klientom dokonywanie operacji w bankomatach, wpłatomatach oraz terminalach POS za pomocą kart płatniczych. Najpopularniejsze rodzaje kart: MasterCard, VISA International, Eurocard, American Express, Access, Diners Club.