SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

ipko logowanie

Zaloguj się bezpiecznie w ipko

Korzystając z bankowości internetowej, nigdy nie powinieneś zapominać o bezpieczeństwie. Konta bankowe nieustannie są celem ataków oszustów, którzy tylko czekają, aby pozbawić Cię środków pieniężnych. Najczęstszym sposobem działania złodziejów jest kradzież danych do konta. Dlatego należy uważać podczas logowania w ipko. Poniżej przedstawiamy, jak bezpiecznie zalogować się w banku PKO BP dla indywidualnych klientów.

Bank ipko – logowanie

Jeśli chodzi o zalogowanie do banku ipko logowanie jest dosyć proste w porównaniu do większości innych banków. Rzecz w tym, iż nie jest konieczne dwuetapowe uwierzytelnienie. Innymi słowy, zanim wciśniesz przycisk zaloguj, nie musisz podawać kodu otrzymanego przez sms. W tym przypadku po wejściu na stronę www banku PKO BP – wystarczy wpisać login i hasło. Cały proces przebiega następująco:

Wejście na stronę ipko .pl

Po wybraniu opcji “Dalej” zostaniesz poproszony o wpisanie hasła, które wcześniej sam ustaliłeś. Po wykonaniu tej czynności uzyskasz dostęp do swojego konta bankowego.
Zaloguj się bezpiecznie – kod sms, login i hasło

Po wybraniu odpowiedniego konta trzeba wpisać swój identyfikator służący do logowania. Bank zawsze podaje login w umowie. Warto pamiętać, iż podczas logowania na stronie www do Alior Online, bank prosi o podanie niektórych znaków z hasła. Nigdy nie prosi on użytkownika o podanie całego hasła, o ile użytkownik nie zmieni tego w ustawieniach.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w ipko logowanie nie wymaga odebrania kodu sms i podania go przed zalogowaniem. Użytkownik może jednak samodzielnie włączyć funkcję uwierzytelnienia dwuskładnikowego. W takiej sytuacji proces logowania do banku wydłuża się o jeden etap. Kiedy podasz już hasło do konta, na swój numer telefonu otrzymasz kod sms od banku, który będziesz musiał wpisać w odpowiednie pole.

Pamiętaj również, aby nie podawać nikomu swojego loginu i hasła, nawet osobom, którym ufasz. Ponadto ustal trudne do odgadnięcia, skomplikowane hasło, i najlepiej nigdzie go nie zapisuj. Dobre hasło to takie, które zawiera nie tylko litery, ale również cyfry i znaki specjalne.

Sprawdź adres internetowy banku

Zanim zalogujesz się do ipko, sprawdź, czy rzeczywiście otwierasz stronę banku. Po pierwsze nie wchodź na stronę poprzez link znaleziony w internecie lub też otrzymany drogą mailową czy przez sms. Wpisz go samodzielnie w przeglądarce internetowej. Ponadto upewnij się, że nie jest to fałszywa strona, poprzez sprawdzenie, czy przed adresem internetowym widnieje kłódka. Oznacza n a posiadanie przez witrynę certyfikatu SSL. Jest on dowodem tego, że połączenie ze stroną jest szyfrowane, czyli podawane przez Ciebie dane nie mogą wycieknąć poza stronę. Sprawdź jednak, czy certyfikat jest aktualny. Zrobisz to poprzez kliknięcie w kłódkę. Banki dbają to, aby aktualizować certyfiakty. Zatem jeśli dana strona nie posiada aktualnego certyfikatu SSL, jest to witryna fałszywa.

Dowodem autentyczności strony jest również końcówka adresu w formie skrótu pl. Każdy bank w Polsce posiada stronę internetową, która kończy się tym skrótem. Jakakolwiek inna końcówka oznacza, że zostałeś przekierowany na fałszywą stronę.