SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Blat granitowy

Blat granitowy
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Blat granitowy – elegancki, uniwersalny i wytrzymały
Blaty mają wiele różnych zastosowań. Najczęściej stosuje się je w kuchni, gdzie służą przygotowywaniu i przechowywaniu posiłków. Przydają się również w łazienkach. Warto mieć na uwadze, że wykonywane są z różnych materiałów. Wydaje się, że na szczególną uwagę zasługuje blat granitowy.

Ile kosztuje blat granitowy?

Chcesz wiedzieć ile kosztuje blat granitowy, gdzie kupić, żeby nie przepłacić?
Koszt blatu granitowego jest zależny od kilku czynników, takich jak kolor, czy na jakiej płaszczyźnie ma być położony. Granity w hurtowniach kosztują od 150 zł do nawet 1000-1200 zł za m2. Gotowy wyrób blatu granitowego jest większy cenowo o 2,5 razy od kosztu materiałów potrzebnym na stworzone eleganckiego blatu granitowego do kuchni, czy do łazienki.

Blat granitowy do kuchni i do łazienki

Montaż blatu granitowego do łazienki, jak i do kuchni to dodatkowy koszt który trzeba ponieść przy  umieszczaniu blatu. Koszt takiego montażu potrafi się wahać w granicach od 500 zł. do nawet kilku tysięcy, wszystko zależy od firmy oraz od utrudnień które napotka montażysta.

Co charakteryzuje blat granitowy?

Ostatnimi laty blaty wykonane z kamienia zyskują na popularności. Szczególnie blat granitowy, który wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami. Przede wszystkim cechuje się on wyjątkową estetyką. Blat ten jest bardzo elegancki, przez co świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych, co umożliwia dopasowanie do każdego wystroju wnętrza. Ponadto, nie tylko ze względów estetycznych, jest to blat bardzo uniwersalny. Doskonale sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w łazience.

Charakterystyczna dla blatu granitowego jest bardzo duża wytrzymałość. Jest on odporny na wysokie temperatury, zarysowania i ścieranie. Ponadto granit jest materiałem niepalnym. Tym samym nie zagrażają mu gorące garnki, ani wysokie temperatury wydobywające się z piekarnika.