SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Czym są dzisiaj filmy reklamowe i fotografia reklamowa dla firm?

fotografia korporacyjna dla firm
Picture of Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Dzisiaj video marketing odgrywa ważniejszą rolę niż kiedykolwiek wcześniej. Żyjemy w czasach, w których odbiorcy preferują ruchomy obraz i najbardziej on do nich przemawia. Dlatego też filmy reklamowe, w tym spoty reklamowe, ale też filmy i fotografii przemysłowe i korporacyjne, są bardzo powszechne. Niemniej znaczenie ma też fotografia reklamowa, czyli obraz statyczny, jednak wciąż mający duży wpływ na odbiorców.

Czym są filmy reklamowe?

Z pewnością większości osób filmy reklamowe kojarzą się głównie ze spotami promocyjnymi. Oczywiście po części jest to dobre skojarzenie, ponieważ spoty reklamowe wciąż są ważne i decyduje się na nie wiele firm. Stanowią bardzo cenne materiały promocyjne, możliwe do udostępniania zarówno w telewizji, jak i w internecie. Jednak video marketing to również filmy korporacyjne. Czym są i co warto o nich wiedzieć?

fotografia reklamowa

Otóż filmy korporacyjne, podobnie jak fotografia korporacyjna, to materiały wideo, mające ukazać firmę niejako od środka. W tym przypadku nagrywani są pracownicy firmy, najczęściej w jej siedzibie. Chodzi o to, aby ukazać strukturę firmy i jej specyfikę. Produkcja filmów promocyjnych tego typu ma na celu przede wszystkim zbliżenie się do klienta. Za sprawą pokazania pracy firmy niejako od środka odbiorca ma wrażenie, że jest bliżej z daną marką. Przy płatności za fotografię trzeba sprawdzić numer konta na który jest robiony przelew.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o filmach przemysłowych. Zarówno filmy tego typu, jak i fotografia przemysłowa, są bardzo powszechne wśród firm produkcyjnych i działających w branży przetwórczej. Tak naprawdę mowa tutaj o swego rodzaju filmach korporacyjnych. Jednak video pokazuje nie tyle pracę w biurze, ile na hali. Ważne jest w tym przypadku ukazanie całej nowoczesnej technologii wykorzystywanej przez daną firmę. Dom produkcyjny przygotowujący tego rodzaju materiał zwykle korzysta z wysięgników, dronów i innych sprzętów niezbędnych do uzyskania wyjątkowych ujęć. Właściwe ujęcia są bowiem w tym przypadku szczególnie istotne.

Fotografia reklamowa i korporacyjna też jest ważna

Jak już wspomnieliśmy, dzisiaj najwyżej cenione są filmy reklamowe. Jednak fotografia reklamowa też ma znaczenie. Między innymi dlatego, że można z nią dotrzeć do większej liczby osób, mniejszym kosztem. Dlatego też w zasadzie każdy dom mediowy w Katowicach wykonuje również fotografię reklamową, jak i fotografię korporacyjną. Podobnie jak w przypadku filmów, mowa tutaj o fotografii promującej produkty, nastawionej na bezpośrednie zwiększenie sprzedaży, jak i  bardziej subtelnej formie promocji. Popularna jest dzisiaj omówiona już wcześniej fotografia korporacyjna, określana też jako fotografia biznesowa.

Profesjonalna produkcja filmów reklamowych i fotografii promocyjnej

Zależy Ci na profesjonalnych filmach reklamowych i najwyższej jakości fotografiach? W takim razie zatrudnij sprawdzony dom mediowy. Obecnie filmy reklamowe na Śląsku realizuje wiele firm, jednak tylko nieliczne można określić mianem prawdziwych profesjonalistów. Dlatego też przed podjęciem decyzji zachęcamy do dokładnego sprawdzenia danego domu produkcyjnego.