SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Dlaczego warto zainwestować w kryptowaluty?

kryptowaluty bitcoin
Picture of Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Inwestowanie w kryptowaluty oraz blockchain to tematy, które rozgrzewają inwestorów oraz entuzjastów nowych technologii. W artykule sprawdzimy, dlaczego warto zainwestować w kryptowaluty oraz czy giełda kryptowalutowa jest dobrym miejscem na początek tej przygody?

Jeszcze przed kilkunastoma laty wartość bitcoina BTC oscylowała na poziomie zaledwie jednego dolara USD. Pomiędzy rokiem 2011 a 2021 kurs najpopularniejszej kryptowaluty przebił barierę 40 tysięcy dolarów amerykańskich. Ogromna stopa zwrotu w długim terminie sprawia, że inwestycja w kryptowaluty wydaje się atrakcyjną metodą na ulokowanie i pomnażanie zgromadzonych oszczędności.

Osoby decydujące się na zakup kryptowalut często wybierają bitcoina albo ethereum. Obie waluty cyfrowe cieszą się niesłabnącą popularnością, jednak to nie wszystko, co oferuje rynek kryptowalutowy. Stablecoiny czy altcoiny oraz tokeny inwestycyjne to kolejne dobra cyfrowe, którymi warto się zainteresować. W artykule pokażemy, że inwestycja w krypto na giełdzie kryptowalut to pomysł wart rozważenia.

Wartości kryptowalut ulegają znaczącym zmianom

Już na wstępie pokazaliśmy, że wartości kryptowalut ulegają znaczącym zmianom, czego dobrym przykładem jest kurs bitcoina. Warto jednak pamiętać, że duże wahania kursowe mogą być zarówno szansą, jak i zagrożeniem. Wartością walut cyfrowych rządzą prawa rynkowe, podobne do tych znanych z klasycznej giełdy. Decydując się na zakup kryptowalut, warto prześledzić chociażby kurs BTC z roku 2022.

W ubiegłym roku bitcoin zaliczył spadki. Początkowo jego wartość oscylowała na poziomie około 50 tysięcy USD, jednak ostatecznie BTC zamknęło rok 2022 z kursem na poziomie 24 tysięcy dolarów. Z drugiej strony w dłuższej perspektywie 5-letniej (pomiędzy 2018 a 2023 rokiem) mogliśmy obserwować wzrost kursu na poziomie ponad 100%. Wahania kursowe są naturalnym elementem gry giełdowej również na rynku kryptowalutowym.

Wartość bitcoina i innych popularnych kryptowalut będzie w przyszłości rosła

Wielu analityków jest zgodnych, że wartość bitcoina i innych popularnych kryptowalut będzie w przyszłości rosła. Oczywiście mogą wystąpić okresowe spadki, o których wspomnieliśmy wcześniej. Jednym z przykładów jest początek listopada 2022 roku, kiedy to wartość BTC osiągnęła poziom poniżej 16 tysięcy USD. Miesiąc później zanotowano jednak spore odbicie i z końcem roku kurs oscylował już na poziomie 24 tys. dolarów (wzrost o 50%!).

W tym miejscu warto przytoczyć prognozę Jeffa Rossa, założyciela Vailshire Capital Management. W 2021 roku stwierdził on, że kurs bitcoina w perspektywie 10-letniej może osiągnąć nawet 1 milion USD i to jeszcze przed 2030 rokiem. Do tych optymistycznych prognoz radzimy jednak podchodzić ostrożnie. Waluty cyfrowe są obarczone dużym ryzykiem inwestycyjnym i zawsze warto dywersyfikować swój portfel, decydując się na ich kupno.

Kryptowaluty są innowacyjną technologią – inwestując w nie stajemy się częścią tej innowacji

Bez wątpienia kryptowaluty są innowacyjną technologią. Inwestując w BTC czy ETH stajemy się częścią tej innowacji. Dodajmy, że wiele nowych kryptowalut to w istocie projekty oparte na technologii blockchain i mechanizmach samego bitcoina. Na jakie projekty wykorzystujące bitcoina warto zwrócić uwagę?

  • Atomic Loans – nazywany przez entuzjastów bitcoinowym DeFi. Jest to platforma pożyczkowa umożliwiająca pożyczanie stablecoinów w zamian za zdeponowane BTC, stanowiące zabezpieczenie pożyczki.
  • RSK Labs – uniwersalna platforma smart kontraktów zabezpieczona z użyciem sieci blockchain bitcoina. Celem projektu jest stworzenie zdecentralizowanego DeFi dla sieci BTC.
  • OpenNode – dedykowana dla e-commerce platforma płatnicza umożliwiająca tworzenie nowych modeli płatności opartych o blockchain i technologię BTC.

Oczywiście projektów technologicznych wykorzystujących innowacyjne możliwości blockchaina oraz bitcoina jest znacznie więcej. Rozwój platform opartych o BTC pozwala stwierdzić, że bitcoin to nie tylko atrakcyjne dobro inwestycyjne, lecz również rozwijająca się technologia przyszłości.

Bitcoin jest nie tylko aktywem finansowym, ale także środkiem płatniczym

Początkujący inwestorzy i entuzjaści walut cyfrowych z pewnością będą zainteresowani faktem, że bitcoin nie jest jedynie aktywem finansowym, lecz również pełnoprawnym środkiem płatniczym. Skala wdrożeń BTC jako oficjalnej waluty na poziomie państwowym jest na razie eksperymentalna. Jednym z pierwszych państw, które zdecydowały się na honorowanie bitcoina jako waluty narodowej, jest Salwador.

Według dostępnych w sieci informacji również coraz więcej firm decyduje się na akceptowanie bitcoina i honorowanie go w procesie płatności za produkty i usługi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sklepom internetowym powstało m.in. narzędzie Kanga Pay, które ułatwia takie transakcje. Dodajmy, że płacenie bitcoinem jest możliwe nie tylko w takich sklepach czy firmach działających online. Obecnie – również w Polsce – firmy mające placówki stacjonarne oferują klientom możliwość zapłacenia za produkty i usługi walutą cyfrową BTC. Natomiast tam gdzie nie ma takiej opcji, z pomocą może przyjść Karta Kanga.

Podczas inwestowania w kryptowaluty bardzo ważna jest ostrożność

Wiesz już, że zakup kryptowalut to inwestycja, która może przynieść spory zysk, jednak równie dobrze możemy odnotować dużą stratę. Właśnie dlatego podczas inwestowania w kryptowaluty bardzo ważna jest ostrożność. Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego i lokowanie oszczędności również w bardziej bezpieczne aktywa to podstawa, której warto się trzymać.

Aspektem wpływającym na bezpieczeństwo inwestowania w kryptowaluty jest również miejsce ich zakupu oraz gromadzenia. Jedną z najbezpieczniejszych form kupna bitcoina czy ethereum jest realizacja transakcji na nowoczesnych platformach giełdowych. Serwisy umożliwiające handel kryptowalutami są również dostępne dla polskich użytkowników i oferują dodatkowe możliwości generowania dochodu pasywnego.

Jeżeli szukasz bezpiecznej platformy do zakupu i inwestowania w waluty cyfrowe, to polska giełda kryptowalut Kanga Exchange zapewni Ci doskonałą jakość obsługi i wysoki poziom bezpieczeństwa. Załóż konto na giełdzie kryptowalutowej Kanga Exchange i zyskaj możliwość inwestowania w waluty przyszłości.