SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Konta bankowe- jakie wybrać?

Konta bankowe
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

W dobie Internetu i przelewów wykonywanych bez konieczności wychodzenia z domu, posiadanie konta bankowego z dostępem przez Internet wydaje się być dość logiczne. Mimo to, do tej pory bardzo wiele osób nadal posiada konto bankowe bez karty, a jedyna formą wypłaty i wpłaty pieniędzy jest wizyta w oddziale banku. Właściwie każdy moment jest dobry, by można było zaprowadzić zmiany jeśli chodzi założenie sobie konta bankowego z dostępem przez Internet. Żyjemy w czasach gdzie realizowanie transakcji bezgotówkowych wydaje się nieprawdopodobnie praktyczne. Obecnie mało kto nosi gotówkę w portfelu, a znacznie chętniej płacimy kartą. Natomiast w momencie w którym chcemy zapłacić rachunki elektroniczna bankowość umożliwia zrealizowanie przelewu właściwie bez żadnych opłat, w porównaniu do punktów kasowych. Dodatkowo możemy zrobić przelewy w momencie w którym nam odpowiada, i to bez konieczności wychodzenia z domu.

W jaki sposób wybrać właściwe konto bankowe dla siebie?

Przede wszystkim należy sprawdzić jakiego typu opłaty za posiadanie i prowadzenie konta przewiduje bank. Bardzo duże znaczenie mają również opłaty związane z posiadaniem karty i realizowaniem przelewów bądź też wypłat. Dlaczego ma to aż tak duże znaczenie? Otóż bardzo często dzieje się tak, że nawet bardzo drobne opłaty za tego typu działania są w stanie stworzyć dość sporą kwotę pieniędzy która każdego miesiąca będzie pobierana z konta. Z tego też powodu bardzo korzystnym rozwiązaniem jest poszukiwanie dla siebie promocji, na których można będzie możliwie sporo zyskać. Dobrym przykładem wydają się przeróżnego rodzaju promocje na podstawie których otrzymuje się zwrot jakiejś części wydatków, bądź też zyskuje pieniądze przez jakiś czas od założenia konta.

Co to są przelewy w bankach

Przelewy bankowe to kolejny punkt na który należy zwrócić swoja uwagę. Bardzo duże znaczenie mają sesje elixir dla danego banku. To właśnie dzięki nim można będzie szybciej realizować przelewy, otrzymywać wypłaty czy płacić za zakupy w sklepie internetowym. Obecnie bardzo wiele banków wydłuża czas sesji, w jednym jest ona ciągła od 8 rano aż do 18. co to oznacza? W praktyce oznacza to, że jeśli z innego konta wyjdzie przelew w trakcie pierwszej sesji wychodzącej to na konto odbiorcy trafi w trakcie pierwszej sesji przychodzącej. Realizacja przelewów w godzinach 8-18 powoduje, że te przelewy są realizowane znacznie szybciej. Oprocentowanie konta- coraz więcej banków oferuje oprocentowane konta. Oznacza to, że pieniądze które na nich się znajdują zarabiają na siebie. Takie konta działają jak lokaty. Dlatego jeśli naprawdę ktoś chciałby by jego pensja na siebie zarabiała, nawet w momencie gdy te pieniądze będą w obiegu to można będzie właśnie w taki sposób popatrzeć na oferty kont. Czasami posiadanie takiego konta jest świetną alternatywą dla posiadania lokaty. Jest to znacznie bardziej korzystne rozwiązanie, ponieważ pieniądze z konta można w dowolnym momencie wypłacić, natomiast z lokaty wypłacając można utracić zarobione odsetki.

Wypłaty z bankomatów- bardzo wiele banków nie pobiera opłat za wypłatę z bankomatów jednak tylko w obrębie swoich. Dlatego bardzo ważnym jest by zanim ktoś zdecyduje się na założenie konta w banku sprawdził gdzie najbliżej znajduje się bankomat i jakiego banku. Czasami wypłacają określonych bankomatów jest pozbawiona prowizji do pewnych kwot, dlatego tym również należy mocniej się zainteresować. Z pewnością tego typu sprawy wpłyną na podjęcie właściwej decyzji. Mimo tego, że wiele banków nie pobiera opłat za wypłaty z określonych bankomatów, to jednak są i tak które pobierają opłaty nawet za wypłatę ze swoich. Dlatego tak nieprawdopodobnie duże znaczenie ma sprawdzenie gdzie znajdują się bankomaty najbliżej miejsca zamieszkania, by można było na tym jak najwięcej skorzystać.

Dodatkowe możliwości konta- można przez to rozumieć opcje założenia subkonta na którym można będzie oszczędzać sobie pieniądze na dany cel. bardzo duże znaczenie może mieć również opcja założenia lokaty bez konieczności udania się do placówki banku. Im więcej funkcji posiada konto internetowe, tym łatwiej jest z niego korzystać. Dlatego warto jest zwracać na to swoją uwagę.