SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Konto bankowe a placówka banku

Konto bankowe a placówka banku
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Bardzo wiele osób które planują w najbliższym czasie założyć swoje własne konto bankowe na samym początku porównują oferty różnych banków jeśli chodzi o koszty utrzymania i prowadzenia konta czy tez opłaty za przelewy bankowe. Jednocześnie bardzo często zapomina się dość istotnych kwestiach, które również będą w stanie wpływać na komfort korzystania z danego konta.

O czym należy pamiętać zanim ktoś zdecyduje się na otworzenie konta w danym banku?

Placówka banku- gdzie znajduje się placówka banku? To niezwykle istotne nie tylko jeśli chodzi o kwestie podpisywania umowy, w końcu można ją podpisać za pośrednictwem firmy kurierskiej, jednak w momencie gdy przytrafi się jakaś nagła sytuacja jednak mimo wszystko kontakt z pracownikiem banku będzie wskazany. Wiadomo, że zawsze można zadzwonić na infolinie, jednak w pewnych godzinach czy też dniach dodzwonienie się graniczy z cudem.

Bankomaty- warto jest zadbać o to, by można było pobierać pieniądze z bankomatu znajdującego się w pobliżu miejsca zamieszkania czy też pracy. Dlatego zanim ktoś zdecyduje się na podpisanie umowy z danym bankiem warto jest sprawdzić jakie opłaty będzie pobierał bank za korzystanie z konkretnych bankomatów. Coraz więcej banków znosi tego typu opłaty, jednak są i takie które wręcz przeciwnie na każdym kroku starają się je zwiększać. Dlatego tak ważnym jest by sprawdzić już wcześniej w jaki sposób przedstawia się to jeśli chodzi o dany bank, jak i również konkretne konto.

Opłaty za prowadzenia konta i kartę- z jednej strony banki starają się właściwie na każdym kroku zachęcić potencjalnego klienta do założenia u nich konta, z drugiej jednak strony po prześledzeniu konkretnych opłat i prowizji nie trudno dojść do wniosku, że przede wszystkim liczą na swój zysk. Z tego właśnie powodu w trakcie porównywania konkretnych ofert bankowych należy porównać wysokość opłat i prowizji za prowadzenie konta, posiadanie karty czy też inne naliczane przez bank. W bardzo wielu sytuacjach prowadzenie konta może być całkowicie bezpłatne pod warunkiem spełnienia określonych wymagań stawianych przez bank. Dość często można spotkać się tutaj z zapisem że w ciągu miesiąca na konto musi być odnotowany jednorazowy wpływ w kwocie powyżej 1000 złotych, bądź też należy wykonać płatności karta na wysokość minimum 300 zł w każdym miesiącu kalendarzowym.

Prowizje za korzystanie z konta- coraz więcej banków z nich rezygnuje, jednak są i takie które nadal to praktykują. Można wśród nich spotkać prowizje za więcej jak jedną wypłatę w ciągu miesiąca, prowizje za przelewy bankowe, za powiadomienia sms o zmianie salda konta. Koniecznie więc należy sprawdzić w jaki sposób wygląda sytuacja w danym banku, gdyż to właśnie od tego w dużej mierze będzie zależał komfort korzystania z środków zgromadzonych na koncie.

Rozliczenia- czyli należy zobaczyć w jaki sposób przebiegają rozliczenia. Jak szybko realizowane są powiadomienia sms o zmianie stanu konta. Pomimo tego, że na samym początku wydaje się to nie mieć aż tak dużego znaczenia, to jednak niewątpliwie wpływa na komfort korzystania z konta. Pomocne wydają się tutaj sesje elixir których znajomość również będzie w stanie przyspieszyć realizację konkretnych przelewów. Śmiało można więc zobaczyć jak wyglądają sesje elixir w danym banku, ponieważ będzie miało to dla nas duże znaczenie w momencie w którym decydujemy się na wykonanie przelewu czy też opłaty za jakieś zakupy w sklepie internetowym. Opinie- w dobie internetu znalezienie opinii o danym banku czy tez koncie bankowym nie jest zbyt wygórowanym zadaniem. Tego typu informacje pozwolą na jasne rozeznanie jeśli chodzi o to w jaki sposób traktowani są klienci, w jaki sposób przebiega ich obsługa czy tez proces reklamacji. Warto jest zwrócić uwagę na łatwość dodzwonienia się na infolinie, czy tez innego sposobu na kontakt z bankiem w razie konieczności.


Posiadanie konta bankowego to w naszych czasach nieprawdopodobnie wygodne rozwiązanie. Jednak zanim ktoś zdecyduje się na podpisanie umowy z bankiem należy uważniej prześledzić warunki na jakich będzie prowadzone konto.