SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Na czym polega inwestowanie w fundusze ETF? Wyjaśniamy!

Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Z roku na rok na rynkach finansowych pojawia się coraz więcej podmiotów, w tym nie tylko dużych instytucjonalnych inwestorów, ale przede wszystkich niewielkich traderów. Wielu z nich chce spróbować swoich sił w świecie inwestycji na własnej skórze, licząc przy okazji na osiągnięcie zysku. Jak się okazuje, dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia jest handel funduszami ETF, które są jednym z bezpieczniejszych instrumentów.

Na czym polega inwestowanie w fundusze ETF? Wyjaśniamy!

Dla jednych inwestowanie pieniędzy to szansa na pomnożenie majątku, dla innych zwykłe hobby, jeszcze inni uczynili z tego zajęcia źródło zarobku. Każdy z traderów ma własne preferencje oraz wymagania, a także określa swój cel inwestycyjny. Niezbędna jest często konkretna strategia, dzięki której można utrzymać kontrolę nad wszelkimi działaniami finansowymi. 

Inwestowanie w fundusze ETF – najważniejsze informacje

Fundusze ETF są funduszami indeksowymi, których wartość jest ściśle skorelowana z wartością aktywów, których dotyczy. Mowa tutaj na przykład o akcjach, obligacjach czy walutach. W praktyce cała procedura inwestowania w ETF sprowadza się do tego, że traderzy nabywają emitowane przez dany fundusz tzw. jednostki uczestnictwa. Mogą nimi następnie swobodnie rozporządzać, a więc zachować lub w każdej chwili sprzedać. Fundusz ETF pozyskane w ramach emisji środki przeznaczy na dalsze inwestycje. Dzięki temu każdy, nawet niewielki inwestor, może stać niejako współwłaścicielem majątku ogromnej spółki giełdowej i nie tylko.  

Fundusze ETF – wszystko, co warto wiedzieć

W fundusze ETF można inwestować na wielu światowych rynkach, a służy do tego głównie profesjonalna platforma dla traderów. W taki sposób można w czasie rzeczywistym śledzić wydarzenia na rynkach, kupować i sprzedawać swoje udziały, a także w jednym miejscu zarządzać wszystkimi przeprowadzonymi transakcjami. W przypadku funduszy ETF inwestor nie ma co prawda całkowitego wpływu na to, w jakie aktywa zdecyduje się zainwestować fundusz, ale może decydować o swoich jednostkach. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Po prostu odwiedź witrynę i poznaj szczegóły!

Handel ETF – czy jest opłacalny? 

Fundusze ETF z uwagi na to, że są prowadzone przez osoby posiadające sporą wiedzę i doświadczenie, można traktować jako w miarę bezpieczną formę inwestycji. Nie należy jednak bagatelizować ryzyka, które oczywiście wiąże się także z tym instrumentem finansowym. Warto więc inwestować odpowiedzialnie i podejmować świadome decyzje, biorąc wcześniej pod uwagę wszelkie okoliczności, które mogą mieć wpływ na rezultat.