SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Najpopularniejsze metody płatności w 2021 roku

Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Wciąż rozwijający się sektor zakupów online, to szansa dla przedsiębiorców na duże zyski ze sprzedaży. Czymś, co jest niezbędne w każdym sklepie internetowym, są wygodne i dopasowane do klienta płatności. Aby nie odbiegać od konkurencji, przedsiębiorca powinien poznać i zastosować u siebie najpopularniejsze metody płatności.

Dlaczego wybór różnych form płatności jest tak ważny?

Klient, który szuka produktów w sklepie internetowym, ma również swoje ulubione formy płatności. Często to możliwość wyboru różnych form płatności online decyduje o tym, czy do zakupu w ogóle dojdzie. Wygodny sposób dokonania zapłaty za produkty będzie również miał wpływ na całościową ocenę sklepu i jego polecenie znajomym. Jeśli sklep oferuje wygodne dla klienta formy zapłaty, jest to dla niego znak, że przedsiębiorstwo jest godne zaufania. Ograniczenie się tylko do jednej lub dwóch form płatności jest więc działaniem, które wpływa niekorzystnie na sprzedającego.

Jakie formy płatności są najpopularniejsze?

Najbardziej cenione przez klientów, a tym samym najpopularniejsze formy płatności w internecie to m.in.: szybki przelew, BLIK, płatność kartą debetową lub kredytową, płatności za pobraniem, płatności odroczone, kredyt ratalny czy PayPal. Z szybkiego przelewu korzysta aż 1/3 wszystkich klientów, ponieważ jest to szybki i prosty proces. Po kliknięciu w zgodę na zamówienie i zapłacenie za produkt klient zostaje od razu przeniesiony na stronę operatora, aby wybrać interesujący go bank. BLIK natomiast jest prosty w obsłudze, zwłaszcza jeśli robi się zakupy przez telefon. Wygenerowanie kodu w aplikacji i wpisanie go w odpowiednie pole zajmuje chwilę, a płatność jest od razu przekazywana dalej. Z kartą kredytową lub debetową jest nieco inaczej, ponieważ tu klient musi sam wpisać numer karty oraz datę jej ważności, a mimo to, nadal chętnie się z takiej formy korzysta. Płatność za pobraniem daje możliwość klientowi na zapłatę gotówką przy odbiorze, a płatność ratalna zachęca do zakupów na większe kwoty, ponieważ nie trzeba całości opłacić za jednym razem.