SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Popularne Banki w Polsce

Banki w Polsce
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Alior Bank, Alior Sync

 

Alior Sync jest przeznaczony do bankowości elektronicznej nie posiada oddziałów, należy do grupy kapitałowej Alior Banku ale zachowuje odrębność. Alior bank powstał dosyć niedawno w listopadzie 2008 roku, ale w krótkim czasie zyskał ponad 1 000 000 klientów, w tym 85 tys. firm, a już w grudniu 2012 roku zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2010 roku zają 1. miejsce w rankingu “Przyjazny bank Newsweeka”, a w 2013 roku został nagrodzony Orłem “Rzeczpospolitej” jako najszybciej rozwijający się bank na Polskim rynku.


Bank Zachodni WBK

 

Bank BZWBK powstał w wyniku fuzji dwóch banków Zachodniego S.A. i Wielkopolskiego Banku Kredytowemu S.A. Nowa siedziba we Wrocławiu została wpisana do rejestru sądowego w dniu 13.06.2001 roku, a od 23.06.2001 roku weszła do obrotu na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank Zachodni WBK jest jednym z najlepszych banków w zakresie usług bankowości elektronicznej, dzięki temu zawsze jest na twoje życzenie, bank posiada wysokiej klasy poziom zabezpieczeń. Oferują profesjonalną obsługę w ponad 600 placówkach w całej Polsce, profesjonalny kontakt telefoniczny i internetowy, posiadają tysiąc bankomatów znajdujących się przy oddziałach, przy marketach i przy centrach handlowych. Od 2011 roku właścicielem jest Hiszpańska grupa Santander.


Bank ING

 

ING Bank Śląski SA powstał w 1988 roku w wyniku wyodrębnienia z Narodowego Banku Polski, już po 3 latach z banku państwowego został przekształcony na Spółkę Akcyjną. Bank ING wkroczył na GPW, jego kapitał akcyjny wynosi 130,1 mln zł. W 2001 roku Bank Śląski połączono z ING Bank N.V. i od tego czasu bank występuje pod nazwą ING Bank Śląski. Większościowym udziałowcem banku jest holenderska Grupa ING.


Millennium Bank

 

Bank Millennium jako pierwszy prywatny bank w Polsce został przedstawiony na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, oferuje sieć indywidualnych doradców, posiada rozbudowaną bankowość elektroniczną W roku 2003 zmienił nazwę z BIG Bank Gdański na Bank Millennium. Największym inwestorem tego banku jest portugalska Banco Comercial Portugues.