SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Sprawdź kursy w serwisie społecznościowej wymiany walut

wymiana waluty
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Oszczędzanie pieniędzy kojarzy ci się z koniecznością wielu wyrzeczeń, odmawianiem sobie przyjemności i zaciskaniem pasa? A co byś powiedział na to, że wystarczy zacząć wymieniać walutę w internecie, zamiast w banku czy kantorze stacjonarnym. Najwięcej zyskasz, jeżeli będziesz korzystać w tym celu z serwisów społecznościowej wymiany walut. Twoje oszczędności mogą wynieść nawet do 8% na każdej transakcji. Wymieniasz każdego miesiąca 1000 euro? Już po roku w Twojej kieszeni pozostanie nawet do 2500 zł więcej!

Oszczędzaj dzięki wymianie walut bez spreadu

Kursy walut w bankach oraz stacjonarnych kantorach są tak niekorzystne ze względu na różnice kursowe, powstające na skutek naliczanej marży. Spread może wynieść nawet do kilkunastu procent, co czyni wymianę mocno nieopłacalną. Natomiast w przypadku serwisów społecznościowej wymiany walut, pojęcie spreadu nie istnieje. Serwisy tego rodzaju zarabiają jedynie na niewielkiej prowizji. W przypadku najpopularniejszej w Polsce platformy Walutomat, kształtuje się ona na poziomie maksymalnie 0,2% od wartości każdej transakcji. Brak spreadu wynika z tego, że internetowe giełdy walutowe jedynie pośredniczą w operacjach zawieranych przez zarejestrowanych użytkowników. Wysokość kursów zależy jedynie od nich samych.

 

Jakich kursów można się spodziewać?

Chcesz już teraz wiedzieć, na jakie kursy mogą liczyć uczestnicy społecznościowych giełd walutowych? Odwiedź zatem stronę pod adresem. Zobaczysz wtedy kursy zakupu i sprzedaży, przedstawione w najpopularniejszych parach. Zarazem będziesz mógł je porównać względem średnich notowań na świecie. Kursy te są aktualizowane wielokrotnie w ciągu każdego dnia i powstają na podstawie ofert użytkowników serwisu Walutomat.

Przy każdej parze walutowej znajduje się niebieski link „więcej”. Jego kliknięcie powoduje przeniesienie pod odrębny adres, gdzie znajdziesz jeszcze więcej informacji. Będziesz mógł między innymi zapoznać się z archiwalnymi kursami w dowolnym przedziale czasowym, który możesz samodzielnie zdefiniować. Dane zostaną zaprezentowane w czytelny sposób na kolorowym, interaktywnym wykresie. Na stronie znajdziesz także zestawienie ostatnio zawartych transakcji, a także sumarycznych wartości wymian.

 

Jak wymieniać walutę za pośrednictwem giełdy walutowej?

Masz dwie możliwości zawierania transakcji za pośrednictwem serwisu społecznościowej wymiany walut. Pierwsza z nich pozwala na maksymalną oszczędność czasu, ponieważ system zaproponuje Ci automatyczną wymianę po najlepszym w danym momencie kursie. Jeżeli wolisz jednak poczekać na jeszcze lepsze warunki, możesz wtedy zgłosić własną ofertę, uwzględniającą dowolny kurs. Operacja wymiany walut zostanie sfinalizowana od razu po tym, jak w systemie znajdzie się zgłoszenie komplementarne względem twoich oczekiwań.

 

Podsumowanie

Społecznościowa wymiana walut to zatem sposób na szybkie i łatwe oszczędności. Na giełdach walutowych znajdziesz najlepsze kursy, które pozwolą ci oszczędzać nawet około 8% w porównaniu do oferty niektórych banków i stacjonarnych kantorów. Oszczędzanie bez wysiłku wreszcie jest możliwe!