SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Szczecin – miasto pełne zalet

Blog sesjeelixirow
Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego, którego zresztą stanowi stolicę. Jego lokalizacja jest nad wyraz interesująca z racji ulokowania nad jeziorem Dąbie, rzeką Odrą, w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego i granicy z Niemcami. Miasto posiada naprawdę wiele zalet, które czynią z niego świetny punkt inwestycyjny. Co warto o nim wiedzieć?

Inflacja wyjaśnienie:

W Szczecinie można znaleźć wszystko, co jest potrzebne nawet najbardziej wymagającym osobom – idealne połączenie wód, lasów i zabytków, a do tego bliskość granicy. Miasto jest bowiem ulokowane nad jeziorem Dąbie – leżącym w Dolinie Dolnej Odry i znajdującym się w całości w granicach miasta – a do tego nad rzeką Odrą, dzięki której (poprzez Zalew Szczeciński) łączy się z Morzem Bałtyckim. Odra jest przy tym żeglowna, a w mieście znajduje się dobrze rozwinięty port morski, zatem widok statków i możliwość samodzielnego przedostania się do morza jest niezwykłą zaletą terenu. Przy tym miasto otaczają trzy wielkie kompleksy leśne – puszcza Wkrzańska, Bukowa oraz Goleniowska.

Zdążają do niego turyści z różnych stron – także i dlatego, że leży przy granicy polsko-niemieckiej. Jest zresztą co odwiedzać – w Szczecinie znajdziemy około 270 zabytków nieruchomych, a przy tym samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Taki cud łatwo jest promować w Polsce i Europie – władze zdecydowały, że promocja będzie się wiązała z jego określaniem jako “pływający ogród”, co jest zresztą prawdą – zieleni miejskiej jest bowiem dużo, a wszystko miesza się z krajobrazem wodnym.

Studenci i turyści

Wielką zaletą miasta jest także lokalizacja drogowa – Szczecin jest bowiem węzłem transportowym na trasie transeuropejskiego korytarza transportowego północ-południe, który łączy południową Skandynawię, Czechy oraz Austrię z portami znajdującymi się przy Morzu Śródziemnym. Rozwinięty jest także transport kolejowy, lotniczy i rzecz jasna wodny. Do miasta przyjeżdżają licznie turyści z różnych stron, a także studenci – dzięki którym życie kulturalne jest bogate i ciągle się rozwija.

W tak wspaniałym mieście warto mieć lokal lub dom – który może służyć jako stałe mieszkanie, a także jako cel wakacyjnych podróży, który przez resztę roku sam na siebie pracuje, przynosząc zyski z wynajmu. W czasie wakacji można zresztą jeszcze lepiej zarobić, jako że wielu przyjeżdżających szuka dogodnego miejsca, w którym może się zatrzymać. Ważne jest tylko, aby wybrać dobre biuro nieruchomości, które posiada mnóstwo atrakcyjnych ofert i niewygórowane ceny. Lokale w Szczecinie to z pewnością świetna inwestycja!