SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Sesje elixir mBank

Sesje bankowe Elixir to ciekawy temat, który warto lepiej poznać. Będąc klientem konkretnego banku, dobrze jest zapoznać się z jego sesjami elixir mbanku, tak aby móc świadomie planować płatności. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że sesje wychodzące i sesje przychodzące mają miejsce w różnych godzinach, w zależności od banku. 

Jak wygląda ta kwestia w przypadku sesji elixir mBanku? O których godzinach następują tam sesje rozliczeniowe? Wyjaśniamy!

Sesje elixir - co powinieneś o nich wiedzieć?

Same sesje elixir to w dużym skrócie czas, w którym różne banki wymieniają się informacjami o zleconych przelewach. W wyniku wysłania i odebrania tych informacji dochodzi do przekazania pieniędzy. Godziny księgowania środków są charakterystyczne dla konkretnego banku, co oznacza, że godziny księgowań różnią się pomiędzy konkurencyjnymi placówkami. Sesje w banku odbywają się o konkretnych godzinach, dzięki czemu jesteśmy w stanie określić, kiedy nasz przelew zostanie dostarczony do odbiorcy lub też kiedy my otrzymamy wysłane nam środki. Tym samym warto znać godziny sesji rozliczeniowych zarówno we własnym banku, jak i w banku, do którego wysyła się pieniądze, lub też z którego odbiera się przelewy.

mBank - jeden z najpopularniejszych banków w Polsce

Od 1986 roku mBank jest obecny na polskim rynku. Obecnie ma ponad 2,2 miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. Jest to 4. pod względem wielkości aktywów bank w Polsce. Warto podkreślić, że mBank od zawsze kojarzył się z innowacyjnymi rozwiązaniami. To właśnie mBank stał się pierwszym w pełni internetowym bankiem, funkcjonującym na terenie Polski. Obecnie, jest to bank uniwersalny, który oferuje swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu bankowości prywatnej, korporacyjnej, firmowej i detalicznej. Komfort korzystania z bankowości internetowej, a także korzystne oferty finansowe to dwie cechy, za które mBank jest doceniany najbardziej.

mbank sesje elixir

Kiedy przelew bankowy w mBanku?

Księgowanie przelewów bankowych mbanku w różnych bankach odbywa się o określonych godzinach. Sesje przychodzące to czas, w którym środki wpływają na nasze konto, natomiast sesje wychodzące to momenty, w których z naszego rachunku wysyłane są pieniądze. Sesje rozliczeniowe w mBanku mają odrębne godziny dla bankowości prywatnej i firmowej. Sesje elixir w mbanku są podzielone na dwie lub trzy tury, aby ułatwić klientom świadome dysponowanie pieniędzmi. Przelewy wychodzące są wysyłane o 5:55, 9:55 i 13:25, a dla firm o 8:00 i 12:00. Z kolei przelewy przychodzące pojawiają się na kontach o 11:15, 15:00 i 18:15, a w przypadku kont firmowych, środki wpływają na rachunki pomiędzy 10:30-11:00, 14;30-15.00 i pomiędzy 17:00-17:30.