SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir.

Prowadzenie firmy z chemią gospodarczą

chemia gospodarcza
Picture of Artur

Artur

Miłośnik tematyki finansowej, dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Co kryje się pod hasłem chemia gospodarcza?

Często w kontekście utrzymania czystości w gospodarstwach domowych czy zakładach przemysłowych, słyszy się ogólne pojęcia jak chemia sprzątająca, środki czyszczące, środki do sprzątania, detergenty. Co jeśli pojawi się hasło chemia gospodarcza? Co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? To grupy preparatów myjących do czyszczenia różnego typu powierzchni oraz środki piorące. Można w skrócie wymienić tutaj preparaty dedykowane:

  • do czyszczenia podłóg, szyb i luster, innych powierzchni
  • do prania(proszki, płyny, kapsułki, wybielacze i odplamiacze )
  • do kuchni(płyny do naczyń, sól i tabletki do zmywarki, środki czyszczące do lodówki)
  • do łazienki(mydła, żele, kostki, środki do WC, środki odkamieniające i udrażniające).

Tego typu artykuły dostępne są oczywiście w większości sklepów, natomiast większy wybór i atrakcyjne ceny, może zaoferować chemia gospodarcza hurtownia online, wyspecjalizowana w tej konkretnej branży. Obecnie bardzo popularna stała się sprzedaż internetowa, dzięki której Klient ma nieograniczony dostęp do oferty online, może zatem w wygodny sposób skompletować swój zestaw środków czyszczących, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jaka chemia gospodarcza jest zalecana dla alergików?

Osoby z alergiami, potrzebują skutecznych środków do sprzątania oraz do prania, które jednocześnie są łagodne, nie zawierają sztucznych aromatów czy substancji drażniących dla skóry, oczu czy układu oddechowego.

Przede wszystkim przed zakupem takiej chemii gospodarczej dla wymagających, należy sprawdzić skład preparatu, pomocne mogą także okazać się opinie innych. W bogatym asortymencie jaki oferuje hurtownia, łatwiej dobrać coś odpowiedniego dla siebie. W sprzedaży dostępne są różnorodne środki myjące, piorące oraz całe linie preparatów hipoalergicznych, dedykowane dla osób z wrażliwą skórą i skłonnościami do alergii. Przy spędzaniu czasu na tarasie ogrodowym, można pomyśleć o nowym biznesie lub większym rozwinięciu firmy. Pomysł na taras drewniany zawsze jest dobrą myślą do sprzędzenia miło czasu.

hurtownia chemii gospodarczej

Żeby uczynić swoją ofertę bardziej atrakcyjną i wszechstronną, oraz przyciągnąć nowych Klientów, hurtownia chemii gospodarczej coraz większą uwagę przykłada do takich właśnie produktów naturalnych czyli “bio”, szczególnie zalecanych dla alergików, łagodnych w składzie i bardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego. Natomiast przy ogrzewaniu gazowym w firmie jest potrzebne wiele systemów.

Czym jest chemia profesjonalna?

Środki czystości stosowane są powszechnie zarówno w domach, jak i przez profesjonalne firmy sprzątające np. w przestrzeniach komercyjnych. W przypadku środków czystości o specjalnym przeznaczeniu, czyli chemii profesjonalnej, należy wspomnieć o ich dodatkowych właściwościach np. dezynfekujących oraz większej skuteczności i wydajności, w stosunku do środków uniwersalnych. 

Często przyjmują postać stężonych preparatów, przeznaczonych do rozcieńczania. Niekiedy ze względu na swój skład, wymagają dodatkowych środków ostrożności przy stosowaniu jak rękawice ochronne, fartuchy czy okulary. Należy pamiętać o odpowiednim przeszkoleniu osób sprzątających, stosowaniu środków ochronnych, dobraniu rodzaju środków czyszczących i stężenia preparatów do danego środowiska. To pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo ludzi i uniknąć ewentualnych błędów czy uszkodzeń powierzchni.

Chemia profesjonalna, przemysłowa ma specjalnie opracowany skład, substancję czynną, która dedykowana jest dla danego typu zastosowania i dla konkretnej powierzchni. Jako przykłady zastosowań, w których szczególny nacisk kładzie się na chemię profesjonalną, można wymienić m.in: 

-gastronomię

-obiekty użyteczności publicznej(szkoły, szpitale)

-obiekty wielkopowierzchniowe

-chemia produkcyjna i przemysłowa

-chemia laboratoryjna

-chemia dla chłodnictwa, branży samochodowej i inne.

W tych przypadkach czyszczenie i dezynfekcja powierzchni, utrzymanie czystości urządzeń, a nawet oczyszczanie powietrza, wymaga profesjonalnego podejścia. Duży wybór specjalistycznych środków czyszczących tego typu oferuje hurtownia Promaster, znajduje się ona w niewielkim oddaleniu od miasta Lublin, a dzięki prowadzeniu sprzedaży także w formie online, jej oferta zyskuje większy zasięg. Potrzebujesz specjalistycznych preparatów do sprzątania bądź utrzymania czystości w układach chłodniczych lub klimatyzacyjnych? Sprawdź koniecznie jakie skuteczne środki posiadamy.