SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

W jakim banku założyć konto bankowe?

W dzisiejszych czasach w jakimś stopniu wszyscy korzystamy z konta bankowego, robimy przelewy, otrzymujemy wynagrodzenie z pracy, czy też płacimy kartą płatniczą. Najpopularniejsze jest konto osobiste przeznaczone dla indywidualnych klientów. Daje możliwość dokonywania operacji finansowych oraz jako lokum dla zebranych funduszy. Dzięki niemu jest możliwość dokonywania przelewów bezgotówkowego, robienie zakupów w e-sklepach nie wychodząc z domu, wpłacanie gotówki na rachunek, otrzymywanie wynagrodzenia z pracy zarobkowej, ustalenie zleceń stałych oraz poleceń zapłaty.
Od nas samych zależy, na który najlepszy rachunek się zdecydujemy, decyzja musi być przemyślana, ponieważ każdy bank oferuje inne warunki i promocje. Obecnie darmowe konto bankowe to podstawa w każdym banku, aczkolwiek mogą się z tym wiązać dodatkowe opłaty, dlatego dobrze jest czytać oferty banków.

Wybierając konto bankowe trzeba brać pod uwagę różne aspekty, nie dla każdej osoby nadaje się takie samo konto, niektórzy robią często przelewy inni używają konta w dostępie do rachunku inwestycyjnego. Istnieją różne rodzaje rachunków bankowych, jak konto oszczędnościowe, walutowe, lokata bankowa, czy rachunek bieżący. Niestety konto bankowe posiada również swoje podstawowe wady takie jak: brak lub bardzo niskie oprocentowanie, czyli jest to cena, jaką płacimy za nieograniczony dostęp do naszych środków pieniężnych. Opłaty, które pobierane za dokonywanie przelewów, za obsługę konta, za korzystanie z karty płatniczej oraz za ubezpieczenie karty. Skomplikowany dostęp, problem ten dotyczy głównie osób niezaznajomionych z nowoczesną technologią.

Wybór najlepszego i najkorzystniejszego konta bankowego to poważna decyzja, którą powinniśmy rozważnie przemyśleć oraz dodatkowo przeanalizować szczegółowo każdą ofertę banków funkcjonujących na rynku. Istotne jest, aby przy wyborze sugerować się własnymi i osobistymi preferencjami. Trzeba wziąć pod uwagę możliwość, że aktualna najlepsza oferta na rynku, nie jest najlepsza dla nas. Ile klientów tyle potrzeb, dlatego nie każdy będzie korzystał z niektórych udogodnień, jakie proponują banki. Dlatego przed dokonaniem wyboru, należy dobrze zastanowić się nad oczekiwaniami i czego tak naprawdę potrzebujemy.

Przy zakładaniu konta bankowego:

Trzeba zwrócić uwagę na ceny wszystkich usług z których będziemy korzystać, banki mają różne cenniki i pobierają opłaty za różne usługi:

  • Prowizje za wpłaty i wypłaty. Banki mogą pobierać opłaty za robienie przelewów wewnątrz bankowych w obrębie banku lub przelewy między bankowe;
  • Wypłacanie gotówki z bankomatów. Tutaj istnieją różne opcję, na niektórych kontach można za darmo wypłacać pieniądze z bankomatów, ale tylko należących do tego banku, na innych są pobierane opłaty. Można również sprawdzić w jakich miejscach są umiejscowione bankomaty;
  • Rachunki bankowe nie są przeważnie oprocentowanie, ale w przypadku lokat i kont oszczędnościowych wysokie oprocentowanie jest bardzo istotnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę;
  • Warto wiedzieć jak wygląda bankowość elektroniczna w danym banku, jakie daje możliwości korzystania z urządzeń mobilnych, np. płacenie telefonem komórkowym;
  • Jedną z najważniejszych usług jest robienie przelewów. Niektóre banki umożliwiają robienie natychmiastowych przelewów za niewielką opłatą, inne nie oferują takich możliwości. Jeśli jednak w banku jest opcja express elixir to przelew między bankami idzie w kilka sekund, w tedy nie trzeba zwracać uwagi na sesje elixir i w jakich godzinach się odbywają;
  • Niektóre banki oferują dostęp do darmowej platformy inwestycyjnej w ramach konta bankowego, to jest przydatne tylko dla klientów inwestujących na giełdzie lub w fundusze inwestycyjne.

Informacji przy wyborze rachunku:

1. Konto bankowe daje nam możliwość sprawnego zarządzania i kontrolowania naszych zasobów pieniężnych. Zakładając konto osobiste mamy możliwość nieograniczonego dostępu do naszych środków. Możemy sprawnie dokonywać licznych operacji bezgotówkowych, trzeba jednak pamiętać, że dosyć często podlegają one opłatom.

2. Jednym z najważniejszych aspektów, nad którym powinniśmy się zastanowić, to koszt prowadzenia rachunku osobistego. Większość banków najczęściej pobiera opłatę związaną z prowadzeniem rachunku, z utrzymaniem i korzystaniem karty płatniczej, przelewami, ale także z prowizjami od wypłat z bankomatów i ustawień realizacji zleceń stałych.

3. Oprocentowanie, może pomóc zmniejszyć rachunki związane z aktywnym użytkowaniem konta osobistego. Warto dodać, że nie wszystkie banki pobierają stałą opłatę za prowadzenie rachunku bankowego, w niewielu bankach może być ono darmowe tymczasowo lub na stałe. Jednak w zdecydowanej większości przypadków jest to ściśle związane z regularnością dokonywanych wpłat na nasze konto.

4. Dzięki naszemu stałemu przychodowi, możemy starać się wynegocjować odstąpienie banku od pobierania opłat w zależności od oferty danego banku. Warto zapoznać się z oferta banków internetowych, ponieważ nie pobierają opłat od przelewów. Opłaty związane utrzymaniem i korzystaniem z karty debetowej obowiązuje w niemal wszystkich bankach. Wszyscy posiadacze rachunków wraz z kartami płatniczymi posiadają możliwość korzystania z wielu darmowych bankomatów.

5. Dokonując wyboru konta bankowego, naszą uwagę powinno zwrócić również oferowane oprocentowanie oraz wszystkie dodatkowe usługi konta. Szczególnie warto przyjrzeć się wysokości proponowanego procentu oraz dostępności do deponowanych środków. Trzeba również przyjrzeć się istotnymi informacjami związanymi z usługami dodatkowymi, miedzy innymi systemowi dostępu do konta, czyli ilość oddziałów banku, dostępu do konta przez Internet oraz przez telefon.

6. Równie ważnym elementem jest, rodzaj spraw załatwianych przez wybrany kanał komunikacyjny. Obecnie, mamy możliwość nabyć w banku akcje lub udziały w funduszach lub kupić ubezpieczenie. Do dodatkowych usług, które są dostępne wraz z korzystaniem konta osobistego, należy możliwość zaciągnięcia kredytu odnawialnego na korzystnych warunkach.

7. Zakładając konto osobiste, trzeba brać pod uwagę kilka istotnych elementów, które mają decydujący wpływ na naszą satysfakcję, z jakości usług banku. Jednym z tych elementów jest maksymalne oszczędzanie, które bezpośrednio wiąże się z oprocentowaniem konta, mając oprocentowane konto możemy pokryć większość kosztów związanych z prowadzeniem rachunku osobistego.

8. Banki doceniają aktywnych klientów oferując im najwyższe oprocentowanie i dodatkowe usługi, dlatego ważna jest częstotliwość korzystania ze środków: wpłaty i wypłaty środków z bankomatów, płatności kartą i liczba dokonywanych przelewów. Jeśli jesteśmy aktywnymi użytkownikami rachunku bankowego, banki są wstanie wynagrodzić nam nasza aktywność, oferując brak prowizji za przeprowadzenie transakcji.

9. Łatwa i komunikacyjna dostępność do konta osobistego jest równie ważna jak inne czynniki. Im szybciej i sprawniej możemy korzystać z rachunku, tym o wiele lepiej dla nas. W obecnym tempie życia, zaoszczędzony czas jest na wagę złota. Mając swobodny dostęp do rachunku bankowego poprzez wszystkie możliwe kanały komunikacji, a szczególnie przez Internet, mamy bezpośrednia kontrolę nad naszymi finansami i możemy sprawnie zarządzać naszymi funduszami, nie tracąc przy tym cennego czasu.

SesjeElixirow.pl