SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2021 rok:

Bezpiecznie w banku Millennium – logowanie

Nie chcesz, aby skradziono Ci dane do konta, a tym sam trzymane tam pieniądze? Zatem zachowaj podstawowe środki bezpieczeństwa, kiedy logujesz się do bankowości internetowej. W banku Millennium logowanie przebiega w sposób standardowy. Omówimy dzisiaj kwestię tego, jak zalogować się w tym banku, zachowując pewność w kwestii bezpieczeństwa danych.

bank millenium logowanie

Millennium – logowanie do banku

Logując się do konta w banku Millennium, należy przejść przez kilka etapów. Niemniej jednak proces nie jest szczególnie skomplikowany. Jednocześnie należy podkreślić, że w Millennium logowanie jest bezpieczne, o ile zachowa się podstawową ostrożność. Cała procedura przebiega następująco:

Otwórz stronę https://www.bankmillennium.pl/. Zrób to, wpisując ręcznie znaki w przeglądarce, aby mieć pewność, że nie trafisz na fałszywą stronę.

W prawym górnym rogu kliknij w przycisk “Logowanie”.

Pojawi się napis “Logowanie do Millenetu”, a pod nim puste pole, w którym należy wpisać indywidualny login. Bank podaje go podczas zakładania konta.

Następnie pojawi się pole z górnym podpisem “Hasło”. Wpisz tam swoje hasło, które również zostało ustalone przez bank, o ile nie zmieniłeś go w bankowości internetowej.

Pod hasłem znajduje się kolejne zabezpieczenie. Zostaniesz poproszony o wpisanie numeru identyfikacyjnego. Sam wybierasz, czy ma to być numer PESEL, dowód osobisty, czy paszport. Pamiętaj, że bank nigdy nie prosi o wpisanie całego numeru, a jedynie kilku cyfr. Po wpisaniu cyfr zostaniesz zalogowany do swojego konta.

Prawdziwa strona www i ochrona danych

Złodzieje mają różne metody, którymi próbują kraść pieniądze z kont bankowych. Najczęściej stosowana technika polega na przekierowaniu użytkownika na fałszywą stronę www. Kiedy użytkownik już ją otworzy, wpisuje swoje dane, będąc przekonanym, że robi to logując się do swojego konta bankowego Millenet bank. W ten sposób oszuści przejmują login i hasło. Dlatego też powinieneś dokładnie sprawdzić, czy na pewno znajdujesz się na stronie banku Millennium. Logowanie tylko wtedy może być bezpieczne. Jak to zrobić?

Przede wszystkim wpisuj adres strony ręcznie, nie korzystaj z linków. Po drugie, sprawdź czy po wpisaniu adresu, na jego początku widnieje treść: https://. Być może brakuje kropek lub jednej kreski? W takim razie prawdopodobnie jesteś na fałszywej stronie. Nie wpisuj zatem loginu ani hasła. Upewnij się również, że na końcu adresu witryny znajduje się skrót pl.

Pamiętaj też, aby przed zalogowaniem sprawdzić, czy strona www jest oznaczona kłódką. Powinna się ona znajdować zaraz przy adresie strony www – po lewej stronie. Kliknij na kłódkę, aby sprawdzić informacje dotyczące ważności certyfikatu SSL.

Bezpieczeństwo hasła do konta bankowego

O bezpieczeństwie swoich pieniędzy powinieneś myśleć nie tylko wciskając przycisk zaloguj, ale również na co dzień. Istotne jest, aby ustalić trudne hasło logowania i nikomu go nie przekazywać. Pamiętaj również o regularnej aktualizacji hasła. Im częściej go zmieniasz, tym bezpieczniejsze jest Twoje konto. Rzecz w tym, że nawet jeśli ktoś skradnie Twoje dane, prawdopodobnie nie zdąży Cię okraść, zanim zmienisz hasło.