SesjeElixirow.pl

Sprawdź nowe informacje. Godziny
księgowania przelewów w Sesje Elixir na 2022 rok:

Zaloguj się do Inteligo - Szybko i bezpiecznie

Inteligo, prowadzone przez bank PKO BP, oferuje swoim klientom standardową już dzisiaj funkcję bankowości internetowej. Dzięki niej w każdej chwili możesz przelać pieniądze poprzez stronę www banku – bez wychodzenia z domu. Prześledźmy krok po kroku proces logowania w Inteligo i zwróćmy uwagę również na najważniejsze kwestie bezpieczeństwa związanego z obsługą konta.

Bank Inteligo logowanie

Inteligo logowanie - zrób to w bezpieczny sposób

W Inteligo, aby skorzystać z bankowości internetowej, należy wejść na stronę – https://inteligo.pl/secure. Po wejściu na nią użytkownik wykonuje proste kroki, po czym zostaje zalogowany do swojego konta. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak przejść przez ten proces:

W polu ,,LOGIN’’ swój identyfikator lub login. Identyfikator składa się z 8 cyfr, przyznawany jest przez pracownika Inteligo podczas zakładania konta. Login ustalamy indywidualnie, jeśli taka jest nasza wola. Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich danych, zadzwońmy na infolinię na numer podany na oficjalnej stronie banku. Konsultant przekaże nam wtedy odpowiednie dane.

Kolejnym krokiem jest wpisanie hasła do logowania oraz kliknięcie w przycisk ,,ZALOGUJ’’.

W przypadku zabezpieczeń przy pomocy tokena, oprócz hasła konieczne jest wpisanie kodu (hasła) z tokena.

Następny etapem jest już wejście na naszą indywidualną stronę bankowości internetowej.

Po zakończeniu operacji należy wylogować się z konta na urządzeniu. Alternatywną metodą wejścia do systemu bankowości internetowej jest wpisanie adresu https://inteligo.pl/, a następnie kliknięcie pola ,,LOGOWANIE’’. Później należy postępować tak, jak opisano powyżej. Niezależnie od tego, z którego adresu korzystamy, warto wpisywać go w przeglądarce własnoręcznie lub też korzystać z samodzielnie przygotowanej zakładki. Pod żadnym pozorem nie powinno się otwierać linków otrzymanych przez e-mail lub sms.

Zasady bezpieczeństwa - na co zwracać uwagę?

Po wejściu na stronę banku Inteligo zawsze zwracajmy uwagę na małą ikonkę po lewej stronie na pasku adresu. W każdej aktualnej przeglądarce internetowej powinna być tam ikonka kłódki – zielona lub szara. Oznacza to przyznanie stronie certyfikatu SSL. Oznacza to, że strona jest zweryfikowana, a połączenie z nią szyfrowane. Innymi słowy nasze dane są po prostu bezpieczne. Kłódka symbolizująca certyfikat SSl znajduje się przed adresem internetowym po jego wczytaniu. Natomiast na początku adresu, zaraz za kłódką, powinien pojawić się ciąg liter i znaków – https://. Warto dokładnie przyjrzeć się wspomnianym ciągowi znaków. Oszuści często zamieszczają na początku adresu bardzo podobną treść, jednak ciąg pozbawiony jest którejś litery, bądź pojedynczego znaku.

Inteligo przestrzega również swoich klientów przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Nigdy nie można podawać im jakichkolwiek informacji, ani o loginie ani o haśle czy tokenie. Jakiekolwiek pytania lub wątpliwości powinny być przekazywane do konsultantów Inteligo poprzez numery podane na stronie Inteligo.pl. W przeciwnym razie ktoś może skraść nasze dane! Przestrzeganie tych prostych zasad ustrzeże nas przed ryzykiem utraty pieniędzy.