Bankowość elektroniczna w Polskich bankach

Bankowość elektroniczna jest oferowana przez większość banków w Polsce już od kilkunastu lat, dzięki niej możemy sprawdzić saldo i historię rachunku bankowego, zrobić polecenie przelewu, czy też założyć lokatę terminową. Obsługiwana jest za pomocą urządzeń elektronicznych, takich jak komputer, bankomat, terminal POS, telefon komórkowy. Główną zaletą systemu bankowości jest niska cena i łatwość prowadzanie operacji na koncie przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na świecie.

Nazwy systemów internetowych:


Bank System
Alior Bank Alior Internet Banking
Bank BPH Sez@m
Bank Millennium Millenet
Bank Pocztowy Pocztowy24
BGŻ e-Integrum
BOŚ BOŚBank24
BPS BPS 25
BZ WBK BZWBK24
CITI Handlowy Citibank Online
Credit Agricole CA24
Dominet Bank eDominet
Eurobank Eurobank Online
Fortis Bank Pl@net
ING Bank ING BankOnLine
Kredyt Bank KB24
Lukas Bank Lukas e-bank
mBank mBank
Multibank Multibank
Nordea Bank Solo
PA-CO-BANK CUI
Pekao SA Pekao24
PKO BP iPKO
Raiffeisen Raiffeisen on-line

Najpopularniejsze formy bankowości:


Bankowość internetowa- jak sama nazwa wskazuje do pełnej kontroli nad naszymi środkami na koncie potrzebujemy dostępu do internetu, banki oferują nam pełną gamę opcji za pomocą wirtualnej obsługi klienta.

Bankowość telefoniczna- pozwala klientowi na dostęp do usług za pomocą urządzeń przenośnych, głównie na telefonach komórkowych po przez kontakt z operatorem lub automatyczny serwis telefoniczny IVR. System bankowości mobilnej udostępnia nam także dokonywanie przelewów lub informacji na temat salda rachunku na koncie za pomocą SMS lub technologi WAP.

Karty bankowe- udostępniają klientom dokonywanie operacji w bankomatach, wpłatomatach oraz terminalach POS za pomocą kart płatniczych. Najpopularniejsze rodzaje kart: MasterCard, VISA International, Eurocard, American Express, Access, Diners Club.

Księgowanie przelewów

Przelewy

Elixir sesje w bankach są obsługiwane przez system ...

Więcej

Banki w Polsce

Najpopularniejsze Banki - PEKAO SA, PKO BP, mBank

Więcej

Banki

Banki - Alior, BZ WBK, ING, Millennium

Więcej