Kiedy dojdzie przelew

:


System elixir jest wyłączony w weekendy i w święta
Zlecono przelew:
zaksięgowano:
Sesje KIR banku NBP:
przelew dojdzie:

Kiedy kasa na koncie?

Kalkulator przelewów do wyliczenia czasu dotarcia kasy pomiędzy Polskimi bankami w systemie Elixir. Aby obliczyć kiedy dojdzie przelew bankowy, należy wprowadzić do aplikacji godzinę zlecenia przelewu online (nie przelewu pocztowego) oraz wybrać bank nadawcy (sesje wychodzące) i bank odbiorcy (sesje przychodzące), jeśli nie znasz nazwy banku możesz sprawdzić numer konta z jakiego jest banku. Po wprowadzeniu wszystkich danych, system w sekundę wyliczy kiedy kasa będzie na konto bankowe. Kalkulator czasu przelewu oblicza tylko godziny przelewów internetowych w Polsce, przelewy zagraniczne nie są obsługiwane przez ten system.

Czekanie na pieniądze jest uciążliwe, wyliczenie godziny daje wiedzę kiedy otrzyma się gotówkę, często chcemy wiedzieć kiedy pieniądze dojdą za spłatę kredytu mieszkaniowego, hipotecznego, czy gotówkowego, wiadomo że przy nie spłacenie kredytu w terminie narastają spore odsetki, a przy pożyczkach pozabankowych to oprocentowanie jest jeszcze większe. Bywają też takie sytuacje że maklerzy grając na forex, potrzebują szybko pieniędzy, a na wygraną liczy się szybka reakcja na zmianę kursu, dlatego warto wiedzieć w jakich godzinach twój bank ma ostatnią sesje tego dnia.

Ile idzie przelew bankowy w systemie Elixir

W aplikacji są wprowadzone sesje 29 Polskich Banków, wszystkie danie są aktualizowane na bieżąco. Przelew zlecony wewnętrznie w jednym banku, czyli pomiędzy różnymi kontami w tym samym banku dochodzi natychmiast na rachunek, ze względu, że wtedy nie przechodzi przez sesje Elixir, ani przez Bank NBP. Przy obliczaniu ile dni idzie przelew internetowy trzeba pamiętać, że banki mają do dwóch dni roboczych na przesłanie i księgowanie przelewu na koncie.